14. Epilepsi ve Ben Resim Yarışması

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından “Epilepsi ve Ben” temalı resim yarışması düzenlenmetedir. Epilepsi (sara) ile yaşayan çocukların kendilerini ifade etmesine olanak yaratmayı ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri birleştirmeyi amaçlamaktayız. Yarışmaya sadece epilepsi (sara) ile yaşayan ve 6-11 yaş ile 12-16 yaş aralığında olan çocuklar katılabilmektedir.

Konu: “Epilepsi ve Ben 2020” Resim Yarışması

Türkiye çapında gerçekleştirilen “Epilepsi ve Ben” resim yarışmasının 2020 yılında 14.sü Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından düzenlenecektir.

Yarışmadaki amaç, epilepsi hastalığı (sara hastalığı) bulunan çocukların kendilerini ifade etmesine olanak yaratmak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri birleştirmektir.

Yarışmaya sadece epilepsi hastalığı olan çocuklar, 2 kategoride (6-11 ve 12-16 yaş arası) katılabilmektedir.

Yarışmaya son katılım tarihi 31 Mart 2020’dir.

Yarışmaya katılan eserler, 13 Nisan 2020 tarihinde İstanbul’da jüri üyeleri tarafından değerlendirilmeye alınacaktır.

Kazanan eserler www.epilepsiveben.net internet sitesi aracılığıyla sergilenecek ve okullarda duyurular yapılacaktır.

ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI

Yarışmanın konusu ve amacı
MADDE 1: (1) 6-11 yaş ve 12-16 yaş epilepsi (sara) ile yaşayan öğrencilerine yönelik düzenlenen, teması “Epilepsi ve Ben 2020” olan ödüllü resim yarışmasındaki amaç, epilepsi (sara) ile yaşayan çocukların ve gençlerin kendilerini ifade etmesine olanak yaratmak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri birleştirmektir.

Yarışmaya katılım:

MADDE 2: (1) Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullardaki epilepsi (sara) ile yaşayan ve yaşları 6-11 ile 12-16 olan öğrenciler katılabilir.

Yarışmaya katılacak eserlerde aranan şartlar:

MADDE 3: (1) Yarışmaya katılacak eserlerde aşağıdaki şartlar aranır.
a) Yarışmaya gönderilecek resimlerde resim tekniği serbesttir. (Sulu boya, yağlı veya kuru pastel boya, yağlı boya, karışık, vb.)
b) Resimlerin daha önce bir başka yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gerekir.
c) Resmin herhangi bir yerinde, bir yerden alınmış ve resme yapıştırılmış resimler yer alamaz.
d) Yarışmaya gönderilecek resimlerin ön yüzüne öğrenci veya okulun ilgili kişisel bilgileri yazılamaz.
e) Yarışmaya gönderilecek resimler, kağıt ya da tuvalin kısa kenarı 25 cm’den kısa olmamalıdır. Resimleri çerçevelemeyiniz.
f) Yarışmaya gönderilen resmin arka sayfasına ve paspartunun üzerine öğrencinin ve okulun iletişim bilgilerini içeren “Yarışma Başvuru Formu” yapıştırılır, www.epilepsiveben.net adresinden ulaşabilirler.
(2) Birinci fıkrada belirtilen şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmaz.

Telif hakkı

MADDE 4: (1) Derece alsın veya almasın tüm eserler (resimler) Türk Epilepsi ile Savaş
Derneğinin yürüttüğü etkinliklerde eser sahibinin izni ile kullanılabilir.

Başvuru elemeler ve eserlerin değerlendirilmesi

MADDE 5: (1) Başvuru, eleme ve değerlendirmede aşağıdaki usul ve esaslar uygulanır.
a) Eserlerin gönderileceği adres,
b) Eserler önce şartnameye göre incelenir ve değerlendirilir. Şartnameye uymayan resimler elenir, şartnameye uyan ancak bilgileri eksik olan başvurular için yarışmacılara ulaşılıp eksik bilgiler tamamlanmaya çalışılır.
c) 13 Nisan 2020 tarihinde tüm eserler değerlendirme komitesi tarafından incelenerek, önce 6-11 sonra 12-16 olmak üzere her kategorinin en iyi 3 (üç) resmi belirlenecektir.

Başvuru ve değerlendirilme

MADDE 6: (1) ili temsil edebilecek şartname esaslarına uygun eserlerin Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’ne gönderilmesi için son başvuru tarihi 31 Mart 2020 olup, belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Değerlendirme komisyonu

MADDE 7: (1) Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından oluşturulacak Değerlendirme Komisyonu tarafından 6-11 kategorisi ve 12-16 kategorisi olarak iki şekilde eleme yapılır.

Ödüller ve ödül töreni

MADDE 8: (1) Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler verilecek ödüller aşağıdaki şekildedir.

6-11 Yaş Grubu;
a) Birincilik: 2500 TL
b) İkincilik: 2000 TL
c) Üçüncülük: 1500 TL

12-16 Yaş Grubu;
a) Birincilik: 2500 TL
b) İkincilik: 2000 TL
c) Üçüncülük: 1500 TL

(2) Ödüller,7 Mayıs 2020 tarihinde www.epilepsiveben.net ve www.epilepsiicinbak.com adresinde online olarak açıklanacaktır.

Bu resim yarışması çocuk epilepsi hastalarına sosyal destek sunmak amacıyla Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından organize edilmekte, UCB Pharma A.’Ş.’nin sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir.

Başvuru Formu için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

19 + eleven =