12. Pera Piyano Yarışması

Pera 12. Piyano Yarışması

Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması, çeşitli yaş gruplarının, belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerinin değerlendirildiği bir etkinliktir. Pera Piyano Yarışması’nın jüri üyeleri alanlarında uzman piyanistlerden oluşmaktadır. Pera Piyano Yarışması, Solo kategorisinde 10 yaşa kadar, 11-14 yaş, 15-18 yaş, 19-25 yaş; Duo kategorisinde ise 16 yaşa kadar, 17 yaş ve üstü gruplarında düzenlenmektedir.

12. Uluslararası Pera Piyano Festivali’ne ve/veya Pera Piyano Yarışması’na başvuruda bulunmak için, ilgili etkinliklerle ilgili aşağıdaki şartname ve başvuru formlarını bilgisayarınıza indirmeniz, doğru bir şekilde okuyup, doldurup, şartnamelerde belirtilen diğer belgelerle birlikte Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne elden veya posta aracılığıyla ulaştırmanız gerekmektedir.

Duyurular:

1 – 12. Uluslararası Pera Piyano Festivali 8-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecektir. Festivalimizin programı yakında Program sayfamızdan yayınlanacaktır.
2 – Festivale başvurular 1 Ocak – 1 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
3 – Festivale başvuru yapmak için başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
4 – Festival katılımcılarının listesi 4 Nisan 2017 tarihinden itibaren web sitemizden yayınlanacaktır. 11 Nisan 2017 tarihinden itibaren değişiklik yapılmayacaktır.
5 – Pera Piyano Yarışmaları için gereken Türk bestecilerine ait notalara aysim@perasanat.com.tr adresine başvurarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Uyarılar:

1 – Başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır.
2 – Çalınacak eserlerin süreleri başvuru formuna net olarak yazılmalıdır.
3 – Eksik belgeli başvuru işleme alınmayacaktır.
4 – 11 Nisan 2017’dan itibaren açıklanan listede değişiklik yapılmayacaktır.
5 – Grup olarak katılacak öğrencilerin öğretmenlerinin planlama ile ilgili bilgi vermeleri gerekmektedir (Öğrencilerin güne dağıltılması ya da aynı oturumda yer alması gibi).
6 – Birden fazla başvuru yapılacaksa herbiri ayrı dosyada yer almalıdır. (Festival ile yarışma başvurusu ve kardeş başvuruları ayrı dosyada teslim edilmelidir.)
7 – İlan edilen saat grubuna geciken katılımcı, uygun olan grubun sonuna eklenir.