Tübitak 4005 SGE Online eğitim bitti

Öğretmenler için düzenlenen Tübitak 4005-SGE Çevirim içi Eğitim bitti. Eğitim Mayıs ayında dört hafta sürdü.Öğretmenler,her hafta konu ile videolar izledi ve konu ile ilgili online sınav oldu. Eğitim ve son sınav,2 Haziran 2019 günü tamamlandı.

Eğitim dört konudan oluştu.Konular arasında Nasıl bir dünya istiyoruz?, 2005-2014 yılları BM tarafından Sürdürülebilir Gelişme Odaklı Eğitim dönemi hakkında bilgiler,Yoksulluk,Çocuk İşçiliği,Toplumsal Barış,Küresel Isınma vb.konular işlenmiştir.Eğitimin adı,”Tersyüz Öğrenme Modeli yoluyla Sürdürülebilir Gelişme odaklı Eğitim (SGE)” idi.Eğitim online eğitime katılan ve sınavlarda belli başarıyı alan öğretmenler arasından belli şartları taşıyanlar arasından seçilecek bir grup öğretmen ile yüz yüze eğitim olarak devam edecektir.

Bu yüz yüze eğitimler,24-27 Haziran ve 1-4 Temmuz tarihlerinde Ankara’da olacaktır. Ankara’daki yüz yüze eğitim için belirli şartları sağlayanlar arasından asil ve yedek liste oluşturulacaktır. Balıkesir ilinden Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi felsefe grubu öğretmeni online dersleri ve sınavları tamamlamıştır. Şartları sağlarsa öğretmenimiz Ankara’da yüz yüze eğitime de katılacaktır. Emeği geçenlere teşekkürler.