Tasarım-Beceri Atölyeleri için Etkinlik Temelli Öğretmen Eğitimi ve Değerlendirilmesi

Tasarım-Beceri Atölyeleri
Tasarım-Beceri Atölyeleri

“Tasarım-Beceri Atölyeleri için Etkinlik Temelli Öğretmen Eğitimi ve Değerlendirilmesi”
isimli proje kapsamında 20-24 Ocak 2020 (30 öğretmen) ve 27-31 Ocak 2020 (30 öğretmen) tarihlerinde toplam 60 Fen Bilimleri Dersi öğretmenine etkinlik temelli eğitimler verilmesi ve uygulanan etkinliklerin değerlendirilmesi planlanmaktadır.

Eğitimler, Ege Üniversitesi, Eğitim Fakültesi derslik ve laboratuvarlarında (Bornova) gerçekleştirilecek ve Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda görev yapan Prof. Dr. Hülya YILMAZ, Doç. Dr. Esin PEKMEZ, Doç. Dr. Murat SAĞLAM ve yüksek lisans öğrencileri Özlem DOĞRU ve Fernur DURAK tarafından yürütülecektir.

Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Menemen ve Narlıdere ilçelerinden Fen Bilimleri Dersi öğretmenlerimiz saat 09:00 – 16:00 arasında beş iş günü eğitim alacaklardır. Eğitimler esnasında öğretmenlerimiz Tasarım Süreci’ni tanıyacak ve bu süreci takip ederek Tasarım-Beceri Atölyeleri’nde etkinlik geliştirmeyi uygulamalı olarak deneyimleyecektir. Eğitimler sonunda öğretmenlerimize katılım belgesi verilecektir. Eğitim sürecinde öğle yemeği ücretleri proje bütçesinden karşılanacaktır.

Başvuru için Tıklayınız