Joy of Sharing International Projects & Good Practices! From Theory to Practice

Sevgili öğretmenlerimiz,

22 EYLÜL Cumartesi günü AB PROJELERİ GALA’sı gerçekleştiriyoruz. Çeşitli Comenius Okul Ortakığı projelerinin yarışacağı, katılımcıların çoğunlukla öğretmenlerin ve proje sahiplerinin olacağı Uluslararası bir platform olacaktır. Öğleden sonraki seanslarda ise çeşitli dallarda eğitimler verilecektir.

*Detaylı bilgi aşağıda mevcuttur. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.


http://atasehir.dogakoleji.k12.tr/haber_joy-of-sharing-international-projects-good-practices-from-theory-to-practice.html

Doğa Koleji, Comenius Okul Ortaklığı projelerinin yarışacağı uluslararası bir platform oluşturarak hem yarıştırıyor hem eğitim veriyor.

Siz de projeniz ile kayıt olup bu büyük organizasyonda yer alabilirsiniz. Joy of Sharing International Projects & Good Practices Doğa Koleji komisyon kurulu tarafından seçilmiş iyi örnek teşkil eden AB proje sunumlarının yapılacağı, projelerin öğretmen, öğrenci ve veli üzerindeki etkilerinin iyi örneklerle sergilendiği; Comenius Okul Ortaklığı Projeleri, e-twinning, Gençlik Projeleri, liderlik/girişimcilik, münazara vb. eğitimlerin verileceği uluslararası alanda gerçekleştirilecek bir şölen.

Tarih: 22 Eylül 2012
Yer: Ataşehir Doğa Koleji
Saat: 10:00 – 20:30
İletişim: Tuğba Yüksel /
[email protected]

KONUŞMACILAR
*AB Proje Ortakları
*AB Projeler Koordinatörleri
*Sustaining Development in Early School Education Proje Uzmanları
*Türk Ulusal Ajansı Temsilcileri

KATILIMCILAR
Doğa Koleji ve Devlet Okullarının katılımcıların yanı sıra EACEA, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı, MEB/valilik temsilcileri ve merkezi/ülke merkezli proje ortakları da katılım gösterecek.

BİLDİRİLER İÇİN 2 SEÇENEK BULUNUYOR;

1- Eş zamanlı oturumlar (Concurrent Sessions) (14:30-15:20) – (15:40-16:30)
Eylül 2012 tarihinde Ataşehir Özel Doğa Kampüsü’nde düzenlenecek ve okul öncesi, ilköğretim ve lise örgün ve yaygın eğitim çerçevesinde aşağıdaki konularda 40 dakikalık (30 dakikalık sunum 10 dakikalık tartışma süresinden oluşan) eş zamanlı oturum başvuruları kabul edilecektir:

*Eğitimde iyi uygulamalarda Sekiz Temel Yeterliliğin Gelişimi (Anadilde iletişim yeterliliği, . Yabancı dillerde iletişim yeterliliği, Matematiksel yeterlik ve fen ve teknolojide temel yeterlikler, Dijital yeterlik, Öğrenmeyi öğrenme, Sosyal ve vatandaşlıkla ilgili yeterlikler, İnisiyatif ve girişimcilik, Kültürel farkındalık ve ifade etme gücü)

*Eğitimde iyi uygulamalarda Sürdürülebilir Kalkınma temalarının entegrasyonu

*Sınıf içi ve sınıf dışı girişimcilik projeleri ve etkinlikleri

Son Başvuru Tarihi: Ağustos 2012
Sonuçların Açıklanması: Eylül 2012

Eş zamanlı oturumlar için başvuru kriterleri:
• Yukarıda belirtilen önceliklerle oluşturulmuş 1000 karakterlik Türkçe veya İngilizce içerik anlatımı 2012 Ağustos tarihine kadar facebook kayıt platformuna yüklenmiş olmalı.
• Seçilen sunum başvuruları Eylül ayında duyurusu yapılıp, kabul edilen başvurulara 1 hafta içerisine geri dönülecek.

2-Uluslararası GALA (16:50-19:20)
Eylül 2012 tarihinde Ataşehir Özel Doğa Kampüsü’nde düzenlenecek ve okul öncesi, ilköğretim ve lise örgün eğitim çerçevesinde Comenius Okul Ortaklığı Projeleri sunumu (ppt), fotoğraf ve video destekli olacak şekilde 15 dakikalık ULUSLARARASI GALA başvuruları kabul edilecek.

PROJE SUNUM İÇERİĞİ
Proje sunumu toplam 15 dakika olup ilk slaytlar projenin çıktıları, içeriği ve ortakları ilgili bilgilere yer verilecektir. Sunum kısa ve öz yazılar içerecek; proje sürecini yansıtan etkinlik ve fotoğraflarla renkli hale getirilecektir. Ortaklarla ve proje paydaşlarıyla yürütülen aktivitelerin, videoların yanı sıra ortakların proje sürecinde yaptıkları görsel materyallere de yer verilecektir. Yüklenen projeler genel müdürlüğümüz başkanlığında Okul Öncesi, İlköğretim (tüm kademeler) ve Lise koordinatörlerinin katılım gösterdiği bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

PROJE YÜKLEME YERİ
Doğa Koleji (Doğa Türkiye/iller ve devlet okulları dâhil) okul ortaklığı projesi olan okulların ilgili kişileri sunumlarını Doğa Koleji web sitesindeki bu linke en son Ağustos 2012 tarihine kadar bu sayfadaki kayıt platformuna yükleyeceklerdir.

*Seçilen okul ortaklıklarının yanı sıra Merkezi projelerimiz NTSE ve Doğa Konsepti de sunulacaktır. AB projeleri birimi olarak ortaklarımızın da tecrübelerini nasıl paylaşıp, zenginleştirdiğimizi sergileyen AB projeleri yazma, uygulama sürecini yansıtan heyecan verici konuşmalar yapılacaktır.

Tugba YUKSEL
DOGA SCHOOLS
European Union Projects Development Officer
Istanbul/TURKEY


www.dogaschools.com

[email protected]
[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin