“İKY, MÜLAKAT TEKNİKLERİ, KARİYER PLANLAMA ” Sertifikalı Seminer Programı

“İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ, MÜLAKAT TEKNİKLERİ & KARİYER PLANLAMA ”
Sertifikalı Seminer Programı

Tarih : 18 Eylül 2011 (Pazar) / 10:00 – 18:00
Yer : İzmir Hilton Oteli

 
Rekabetçi ve büyük işletmelerin hepsi kendilerini bu konuma getiren gücün, insana yaptıkları yatırım olduğunu söylemektedirler. Bu işletmelerin insan kaynakları profiline bakıldığında iyi eğitim almış, çevreyi analiz edebilen, araştıran, sürekli öğrenen ve öğreten, gelecek vizyonu olan, paylaşmasını bilen, uyum yeteneği olan, değişime açık kişilerin çoğunlukta olduğu görülür. Nitelikli iş gücüne sahip olmak rekabette üstün olma çabasının ön koşuludur. Bu iş gücünün doğru zamanda, doğru yerde ve doğru biçimde kullanılmaları da gerekmektedir. Bu koşul ve gerekçeler günümüz işletmelerinde insan kaynakları yönetimi çalışanlarını ve yöneticilerini vazgeçilmez yapar. İnsan kaynakları yönetiminin temel amacı mutlu, verimli ve olumlu düşünen çalışanlar yaratmaktadır. Ayrıca İnsan Kaynakları Departmanı’nın her sektörde ihtiyaç duyulması bu departmanın önemini daha da arttırmaktadır.

‘’Onlarca kişinin arasından nasıl sıyrılıp kendimi gösterebilirim?’’
‘’Yeteneklerime ve bilgime güveniyorum ancak bunları en etkili şekilde nasıl aktarabilirim?’’
‘’Mülakatlara nasıl hazırlanmalıyım?’’

Bu sorulara cevap verecek olan programımız, kariyer planlama ve mülakat teknikleri konusuyla katılımcıların iş hayatında başarıya odaklanması sağlanacaktır.

KONU BAŞLIKLARI:
İşletme Yönetiminde 4F Modeli
İnsan Kaynağı ve Yönetimi Kavramları
İnsan Kaynağı İhtiyacının Belirlenmesi
İşe Alımlar ve Görevlendirme
İletişim Yönetimi
Kariyer ve Gelişimin Planlanması
Performans Değerlendirme ve Ödül/Ceza Sistemleri
Kariyer Geliştirme ve Planlama
Kişisel ve Kurumsal İhtiyaçların Belirlenmesi
Kariyer Aşamaları
Kişisel Kariyer Kararlarının Verilmesi
Kariyer Tercihleri ve Seçenekler
Kariyer Danışmanlığı
Kariyer Yönetimi ve Performans Değerlendirme
Yalın Organizasyon / Öğrenen Organizasyon ve Kariyer Yönetimi
Küçülme ve Yapı Değişikliklerinde Kariyer Planlama
CV Hazırlama
Mülakatta Uyulması Gereken Kurallar
Seçme Mülakat Soruları
Mülakatta Dikkat Edilmesi Gereken Konular
Bu programa katılanlar, program konuları hakkında yeterli bilgiye sahip olup iş başvurularında bir adım öne çıkarak günümüz firmalarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde beşeri sermayeye ulaşacaklardır.

EĞİTMEN:
Hakan AKIN
1965 yılında Antalya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kütahya ve İstanbul’da, Lise ve Üniversite öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü İngiliz Dil Bilimi mezun oldu. Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca bilmektedir.

1985 yılında part-time olarak dış ticaret firmasında çalışmaya başladı. Askerlik görevinin tamamlanmasından sonra aynı firmada 1996 yılına kadar çalıştı. Bu dönemde Ankara’nın ilk ithal kömürünün ithali, F16 uçaklarının haberleşme sistemlerinin ithali, Deniz Kuvvetlerine iki adet denizaltının satılması, Ankara doğalgaz sisteminin yurtdışı ortaklarla kurulması gibi projelerde görev aldı.

1996 yılında okul arkadaşı Ahmet Şerif İzgören ile beraber Academy International eğitim ve danışmanlık şirketini kurdu. Bu şirket bünyesinde 1996-2009 döneminde Türkiye’de 30 ilde, Magosa’da ve Saraybosna’da çeşitli eğitim ve danışmanlık projeleri gerçekleştirdi. Bu projelerden öne çıkanları;

2000-2001 GAP İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Yeniden Yapılanması Projesinde proje yöneticisi ve eğitmen olarak görev alınması

2003 Eksen Mobilya bünyesinde gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Yeniden Yapılanması Projesinde proje koordinatörü olarak görev alınması

2004 yılında Kayseri KOSGEB ile beraber 120 saatlik Anadolu’nun ilk dış ticaret elemanı yetiştirme programının gerçekleştirilmesi. (Bu program sonunda 50 katılımcının tamamı çeşitli firmalar tarafından istihdam edilmiş veya kendi işlerini kurmuşlardır)

2006 yılında Alman hükümetinin proje kuruluşu olan GTZ ve Alman yatırım bankası KFW’nun organize ve finanse ettiği, Ankara OSTİM’de faaliyette olan 8 KOBİ’nin pazarlama çalışmalarının organize edilmesi ve bu kapsamda ihracatlarının arttırılmasına yönelik olarak yönetim, insan kaynakları ve pazarlama fonksiyonlarının geliştirilmesi projesine tek danışman olarak iştirak edilmesi, (2007 yılında dış ticaret danışmanlığı verdiği firma Türkiye’de ihracatını en kısa sürede en çok arttıran KOBİlere verilen HIZLI BALIK ödülüne layık görülmüştür)

2007 – 2009 yılında Tekstil sektöründe faaliyette bulunan bir işletmenin yönetim, pazarlama ve insan kaynakları çalışmalarının düzenlenmesi, geliştirilmesi ve kontrolü amacıyla bir proje hazırlanması ve yürütülmesi,

2008 yılında perakende sektöründe faaliyette olan bir lastik firmasının insan kaynakları yeniden yapılanması, maaş ve prim sistemlerinin iyileştirilmesi maksadı ile proje hazırlanması ve gerçekleştirilmesi,

2009 yılında tıbbi araç gereç üretimi yapan Türkiye’nin önde gelen bir kuruluşunda, kuruluşun geleceğe yönelik hedefleri doğrultusunda İnsan Kaynakları iyileştirmesi ve Pazarlama konularında danışmanlık çalışması yürütülmesi.

Hakan Akın’ın gerçekleştirdiği proje ve eğitimlerden bazıları;
.2010 Mayıs / NEVŞEHİR / Kapadokya Meslek Y.O. / Profesyonel Yönetim Becerileri
.2010 Mayıs / KAYSERİ / Numanoğlu İnşaat / Takım Çalışması
.2010 Nisan / KAYSERİ / Numanoğlu İnşaat / Yönetim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve ilgili eğitimler
.2010 Mart / BOLU / İzzet Baysal Üniversitesi – İZGÖRENAKIN / Dış ticarette iş imkanları
.2010 Şubat / ANTALYA / Akdeniz Üniversitesi – İZGORENAKIN / Hayat Şimdi Başlıyor../ Seminer

İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama ve Satış, Performans Değerlendirme, Takım Çalışması, Liderlik, Toplantı Yönetimi, Problem Çözme Teknikleri, Kriz Yönetimi konularında da ZİRAAT BANKASI, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, GAP İDARESİ BAŞKANLIĞI, AKSİGORTA, DOĞADAN, AVVA, ÜZÜMCÜ gibi sektörlerinin önde gelen kurum ve kuruluşlarına eğitimler verdi.

Program Bedeli : 50 TL

* Program sonunda katılımcılara kişisel barkot numaralı İngilizce Asko Kariyer Sertifikası verilecektir.

Önkayıt işlemi ve program tanıtım sayfamız için : /program1.html

* ÖNEMLİ : Önkaydınızı yaptıktan sonra isminize 2 iş günü içinde rezervasyon süresi verilir. Bu 2 iş günü içinde asil kaydınızı yapmanız istenir. Ayrıca kontenjanın dolması durumda önkayıtlara öncelik tanınarak ilk işlem sırasına göre Asko Kariyer yetkilileri tarafından iletişime geçilip asil kayıtlarının yapılması istenir. Asil kaydınızı aşağıdaki ödeme şekillerini kullanarak yapmanız gerekmektedir. Ödemeyi yaptıktan sonra lütfen isim ve soyisimle birlikte
0 507 770 15 07 numaralı telefona mesaj atarak yaptığınız ödeme şeklini bildiriniz.

Ödeme Şekli :
1- Banka havalesi ile : /banka_havalesi.html
2- Kredi kartı ile : om/Sertifikali-Seminer-Programi_W0QQidZZ44149861

İLETİŞİM:
0232 420 50 05 / bilgi@askokariyer.net