Bilişim Eğitimi Araştırmaları Yaz Okulu

Bilişim Eğitimi
Bilişim Eğitimi

Yaz Okulumuza katılın ve Avrupa çapındaki meslektaşlarınız ve tanınmış uzmanlarla birlikte Bilişim Eğitimi Araştırması alanına kendinizi kaptırın!

Dijital çağda yenilikçi öğretme ve öğrenme yöntemlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Benzer düşüncelere sahip Bilişim Eğitimi araştırmacılarıyla bağlantı kurmaya ve kalıcı işbirlikleri kurmaya istekli misiniz?

Bilişim Eğitiminde etkili çalışmalar için en ileri araştırma yöntemlerini ve pratik becerileri öğrenmek ister misiniz?

SCHIER , 2 Eylül ile 6 Eylül 2024 tarihleri ​​arasında, IBM Research Europe tarafından desteklenerek ve Rüschlikon’daki IBM Innovation Studio & Think Lab Zürih’te düzenlenecek .

SCHIER , aşağıdaki tabloda özetlenen, her sabah veya öğleden sonra için bir ana temayı içeren, yüz yüze bir konaklama programı olarak yapılandırılmıştır . Kuruluş, Bilişim/Bilim alanında geçmişi olanlardan eğitime odaklananlara kadar farklı kökenden gelen öğrencilere uyum sağlamak için kapsayıcılığa öncelik vermektedir.
İlk iki gün, öğretme ve öğrenme üzerine araştırmanın temel teorik ve metodolojik yönlerini ele alacak, sonraki oturumlar ise bu alanlarda araştırma tasarlama ve uygulamanın daha pratik yönlerini ele alacak . Tüm oturumların ilk kısmı daha geleneksel, ders tarzı materyallerden oluşacak ve ikinci kısım ise daha çok pratik ve uygulamalı çalışmalara odaklanacak.

Bilişim Eğitimi Araştırmaları Yaz Okulu (SCHIER)
SCHIER , Bilişim Eğitimi Araştırmalarına ilgi duyan doktora öğrencileri için idealdir . Bu alandaki sorunları ve zorlukları araştırmakla ilgilenen doktora sonrası araştırmacılar ve diğer araştırmacılar da memnuniyetle karşılanmaktadır.

AB Konseyi’nin son Tavsiye Kararı , kaliteli öğretim yöntemlerine, kaynaklara ve cinsiyet dengeli temsile vurgu yaparak, okullarda Bilişim Eğitimine acil yatırım yapılması ihtiyacını vurgulamaktadır. Bu alanda dağınık bireylerin varlığına rağmen, Avrupa çapında Bilişim Eğitimi Araştırması için tutarlı bir ağ oluşturmanın eksikliği, parçalanmış topluluklara ve sınırlı bilgi paylaşımına yol açmaktadır.

SCHIER , Bilişim Eğitimi alanında araştırma yapmak için uzmanlaşılması gereken çok çeşitli konularda kapsamlı dersler sunmaya odaklanan ilk ve tek Avrupa okulu olduğundan, bu boşluğu benzersiz bir şekilde doldurmayı amaçlamaktadır . Tüm dersler, alanlarında tanınmış uluslararası uzmanlar tarafından verilmektedir ve konaklamalı format, güçlü bir Avrupa Bilişim Eğitimi Araştırma topluluğu oluşturmak için katılımcılar arasındaki işbirliğini teşvik edecektir.

Müfredat ve Eğitmenler
SCHIER, bilişim ve eğitim araştırmalarında uzmanlaşmış, hem akademi hem de endüstrideki seçkin akademisyenlerden uzman eğitimi sunmaktadır. Her bir oturum ve eğitmen hakkında daha fazla ayrıntı için aşağıdaki oturum başlıklarına tıklayın.

Eleni Kyza ile Bilimi Öğrenmek , Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi (Kıbrıs)
Martin Fischer ile Bilişsel Bilimler , Potsdam Üniversitesi (Almanya)
Nicel yöntemler Mattia Monga ile , Milan Üniversitesi (İtalya)
Inge Hutter ile Niteliksel Yöntemler , Erasmus Üniversitesi Rotterdam (Hollanda)
Sorumlu Teknoloji Elisabeth Daly , IBM Research Europe
Ambrish Rawat ile Çalışma Tasarımı , IBM Research Europe
Jane Waite ile İlkokul Vaka Çalışmaları , Cambridge Üniversitesi (Birleşik Krallık)
Jan Vahrenhold ile Ortaokul Vaka Çalışmaları , Münster Üniversitesi (Almanya)
Teknoloji ve Araçlar – eğitmen TBA
Lauri Malmi ile Pedagojik Yaklaşımlar , Aalto Üniversitesi (Finlandiya)

SCHIER 2024 Bilimsel Komitesi ile Öğrenci Vakaları

https://www.informatics-europe.org/education/informatics-education-research-school.html