ZİYA GÖKALP ROMAN YARIŞMASI

ZİYA GÖKALP ROMAN YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI:

1. Yarışmada Ziya Gökalp’in hayatı, fikirleri ve mücadelesinin tamamı veya bir parçası biyografik roman kurgusu içinde verilecektir.

2. Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Aralık 2015’tir.

3. Eserler iade edilmeyecektir.

4. Eserin ilk 5000 adet baskısına ait telif hakkı, Millî Düşünce Merkezi’ne ait olacaktır.

5. Yarışmaya katılacak eserler, daha önce yayımlanmamış olmalıdır.

6. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.

7. Katılım bir (1) eserle sınırlandırılmıştır, sayfa sınırlaması yoktur.

8. Eserler Türkçe olarak yazılacaktır.

9. Her yarışmacı, eserini 1 nüsha yazılı olarak ve bununla birlikte metni içeren cd’yi aşağıdaki adrese elden veya postayla gönderecektir.

Adres: Millî Düşünce Merkezi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Özveren Sokağı, Nu: 2/2, Demirtepe – Kızılay / ANKARA

10. Yarışmacılar, gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde veya herhangi bir sayfasında gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon (cep, ev, iş), adres ve e-posta bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde, ayrıca gönderilecektir.

11. Eserler ncetin64@hotmail.com elektronik posta adresine sayısal doküman formatında (MS Word ve benzer formatlar) gönderilecektir.

12. Dosyada yazar olarak yarışmacının belirleyeceği bir rumuz kullanılacaktır. Gönderilen roman dosyasının herhangi bir yerinde gerçek kimlik bilgileri yer almayacaktır. Gerçek kimlik bilgileri, ad, soyad, telefon (cep, ev, iş), adres ayrı bir e-posta mesajı ile yine ncetin64@hotmail.com adresine yollanacaktır.

13. Eserler, Emine Işınsu, Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun ve Prof. Dr. Nurullah Çetin’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

14. Yarışmada dereceye girenlerden, birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye 3.000 TL ödül verilecektir.

15. Sonuçlar 15 Ocak 2016 tarihinde açıklanacak, ödüller ise, bildirilen tarih ve yerde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

16. Yarışmaya, Seçici Kurul üyeleri, Millî Düşünce Merkezi Yönetim Kurulu üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.

http://www.millidusunce.net/