ZEKAN DEHA OYNA DOYA DOYA eTwinning projemiz

          log 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında başlayan “ZEKAN DEHA OYNA DOYA DOYA”  adlı  eTwinning projemiz başlamış ve devam etmektedir. Projemizi okulumuz Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer İlkokulu, Nasreddin Hoca İlkokulu ve Yıldırım İlkokulundan 4 öğretmenimiz yürütmektedir.  Kasım ayından beri  her ay yaptığımız aktivitelerle ortaklarımızla karşılıklı paylaşımlarda bulunduk.

           Zekân Deha Oyna Doya Doya isimli eTwinning projesi ile öğrencilerimizi, bilinçsiz bilgisayar / akıllı telefon/ tablet kullanımından kaynaklanan teknoloji bağımlılığından kurtararak, mangala, pentego, q-bitz ve equilibrio oyunlarını tanıtıp, oynatmayı ve onlara teknolojiyi olumlu kullanacakları web 2 araçlarını öğretmeyi hedefliyoruz

           Bu proje sonunda öğrencilerimiz mantıklı düşünme, problem çözebilme becerilerini artıracaklar, başarma duygusunu tadarak kendilerine olan güvenleri artacaktır. Zekâ oyunları yüksek dikkat gerektirdiğinden, çocukların dikkat seviyelerini arttıracak ve onları düşünmeye ittiğinden; onlara araştırmacı, sorgulayıcı bir bakış açısı benimsetecektir.