YÜRÜTEÇLİ SİLGEÇ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: SINIF YAZI TAHTASINI BIR KEREDE TAMAMEN SILEBILMEK.

PROJE HEDEFİ: 1- ILKÖĞRETIM ÖĞRENCILERININ EL BECERELERINI GELIŞTIRME. 2- BASIT MAKINALARI KULLANMAYI GÜNLÜK HAYATTA UYGUYABILME. 3-MAKARALARDAN VE SÜNGERLERDEN FAYDALANARAK BIR BSEFERDE TAHATYI SILEBILME.

PROJE ÖZETİ: MAKARA ,RAY,ÇEKIÇ ÇIVI,SÜNGER VE KONTROPLAK KULLANILARAK BILEŞIK BASIT MAKINA OLUŞTURDUK,BÖYLECE BIR SEFERDE YAZI TAHTASI TEMIZLENDI.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: ÖNCE TAHTANIN BOYU ÖLÇÜLDÜ.SÜNGERLER TEMIN EDILDI.SÜNGERLERIN YERLEŞTIRILECEĞI KONTRAPLAKLAR TEMIN EDILDI.MAKARALAR VE ÇIVI ÇEKIÇ TEMIN EDILDI.

KULLANILAN YÖNTEMLER: 1-BASIT MAKINALAR ARAŞTIRILDI. 2-BILEŞIK MAKINE VE RAYLI SISTEMLER GÖZLEMLENDI.BEYIN FIRTINASI YAPILDI. 3-MODEL KARTONA ÇIZILDI. 4-YAPILAN ÇIZIM ARAÇ GEREÇLER ILE KULLANILABILIR HALE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ VE DERS IÇINDEDE KULLANILABILIR ARAÇ-GEREÇ KAYNAĞI OLDU.

ULAŞILAN SONUÇLAR: 1-ÖĞRENCI DERS IÇINDE ÖĞRENDIĞI BASIT MAKINALARI(MAKARA,VIDA,ÇEKIÇ) HAYATIN FARKLI ALANLARIN UYGULAYABILDI. 2- DERS IÇINDE PROBLEM OLAN YAZI TAHTASINI TEMIZLEME SORUNU ÇÖZÜLDÜ.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ: 1-ÖĞRENCI ÖĞRENDIĞINI GÜNLÜK HAYATTA UYGULAYABILDI. 2-BASIT MAKINALAR KULLANILARAK HAREKETLI RAYLI SISTEM OLUŞTURULABILDI. 3-BÖYLECE RAYLAR SAYESINDE SILGI BIR SEFERDE TÜM TAHTAYI TEMIZLEDI.

KAYNAKLAR: EGITEK.MEB.GOV.TR/MEDYA/FENVIDYO/BIYOLOJI.HTML , WWW.BILTEK.TUBITAK.GOV.TR/BILGIPAKET/CANLILAR/SOZLUK.HTM.TUBITAK YAYINLARI,FEN VE TEKNOLOJI BILGISI 7. SINIF DERS KITABI, ÇOCUKLAR IÇIN DENEY VE PROJELER (ROBERT W.WOOD-PAN YAYINCILIK),

PROJENİN TAKVİMİ: PROJENIN PLANLANMASI:19-23 KASIM 2009 MALZEMELERIN TEMIN EDILMESI:23-26 KASIM MODELIN ÇIZILMESI:1-7 ARALIK MODELIN YAPILMASI:14-25 ARALIK

PROJE BÜTÇESİ: 20 TL

DESTEK ALINAN KİŞİ VE KURUMLAR: DERS KITAPLARI VE FEN VE TEKNOLOJI ÖĞRETMENI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin