Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı Temmuz Ayı Desteklenenleri

2224 – Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı 2013 Yılı Temmuz Ayı Desteklenenler Listesi Belli Oldu. 2013 yılı Temmuz ayı desteklenenler listesi için tıklayınız.

Desteklenen kişilerin etkinlik dönüşünde yapması gerekenler:

  1. Öğretim elemanları bağlı oldukları dekanlıklardan, diğer kurumlardan başvuranlar ise kurumlarının üst makamlarından destek alıp almadıklarını ve etkinlik için izin aldıklarını belirten resmi bir yazı (göndermeleri koşuluyla desteğin miktarı belirlenerek kesinleşecektir)
  2. Başka bir yerden destek alınması durumunda başvuru sahibinin alacağı toplam destek miktarı yapılan harcamaların (sadece yol, kongre kayıt ücreti ve konaklama) toplamından fazla olması halinde bu fazla miktar TÜBİTAK tarafından yapılacak destekten düşürülür.
  3. Web sayfamızdaki Dizi Pusulası ve harcama belgelerinin asılları, (eklenecek harcama belgelerinin sadece uçak bileti, kayıt belgesi, otel faturası asılları. (Dizi Pusulasına belgeler yazılıp kongre tarihindeki Merkez Bankası döviz satış kurundan  TL’ye çevrilecek ve  imzalanacak.)
  4. www.tubitak.gov.tr/bideb/2224 adresinde İzleme/Formlar kısmındaki Rapor Formu
  5. Banka adı, şube adı, şube kodu, hesap numarası, Iban no ve ili’ni içeren bir dilekçe ile gönderilmesi durumunda destek ödenebilecektir.