YUNUS EMRE’Yİ SANAT VE WEB2.0 İLE ÖĞRENİYORUZ

 

     Kuruculuğunu Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi’nden Hatice Erdem ve Şehit Emrah Sapa İmam Hatip Ortaokulu’ndan Elif Sönmez Usta’nın yaptığı Yunus Emre’yi Sanat ve Web2.0 ile Öğreniyoruz projesinde ortak olarak Başak Özdemir (Şehit Yahya Acar Ortaokulu),  Elif Özdemir (Bektaşlı Şehit Halim Bulut Ortaokulu), Emine Düğer (Toki Şehit Nazir Elitok İlkokulu), Hakan Aydın (Sıddık Tivnikli Hafız İmam Hatip Ortaokulu), İlknur Gümüş (Bağlıca Şehit Kalender Özdemir AİHL) ve otuz üç (33) öğrencimiz yer almaktadır.

Türk-İslam kültürünün önemli bir mirası olan Yunus Emre, çağdaşı birçok mutasavvıf ve şair gibi evrensel bir değer haline gelerek insanlığın gönlünde taht kurmuş bir isimdir. Hayatı, eserleri ve öğretileri birçok filme, programa, kitaba, dergiye, araştırmaya ve seminere konu olmuştur. Sade bir dil kullanarak halkın dertlerine inen Yunus Emre, yaşadığı çağda birçok insana ışık olmuştur. Çağımız öğrencileri Yunus Emre’yi ve öğretilerini bilmemektedir. Öğrencilerimize Soyut Kültürel Değerlerimizi ve Yunus Emre’yi sanat ve Web2.0 araçları yardımıyla yaparak yaşayarak öğrenme ortamları oluşturarak öğretmek ve içselleştirilmek hedeflenmektedir. Ayrıca eğlenceli ortamlar vasıtasıyla kendilerini ifade edebilmenin birçok yolunu deneyeceklerdir. Böylelikle proje etkinliklerinin öğrencilerin özgüvenini artırmada önemli katkılar sağlaması hedeflenmektedir. Projemiz martta başlayıp mayıs ayında sona erecektir.

Projemizde logo, afiş çalışmaları, takvim,haiku ve renga yazımı, kaligrafi çalışmaları, kaçış oyunu, hoşgörü konulu PC4 etkinliği, e-dergi çalışması yer almaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

17 − 8 =