YUNUS EMRE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI

YUNUS EMRE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ FOTOĞRAF YARIŞMASI

YUNUS EMRE TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ-2012 Yarışma Şartnamesi

1. KONU: Okulumuz öğrencilerinin ilgi ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmak, özgüven ve becerilerini arttırmak amacı ile “ SULTANDAĞI’ DAN BİR FOTOĞRAF KARESİ-2012 ” konulu bir fotoğraf yarışması düzenlemiştir.

2. AMAÇ: Okulumuz öğrencilerinin ilgi ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmak, özgüven ve becerilerini arttırmak, sanat sevgisini aşılamak, yaşadıkları çevre ile ilgili farkındalıklarını sağlamak amacı ile “ SULTANDAĞI’ DAN BİR FOTOĞRAF KARESİ-2012 ” konulu fotoğraf yarışması ile Sultandağı’mızın insan ve doğa zenginlikleri ve renklerini fotoğraf sanatı ile belgelemeyi ve geniş kitlelerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

3. YARIŞMA ve KATILIM KOŞULLARI

 Yarışma Seçici Kurul Üyeleri dışında, tüm öğrencilerimize açıktır.

 Yarışma renkli veya siyah-beyaz baskı dalında olup, yarışmacılar 1(bir) eserle yarışmaya katılabilirler.

 Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılacaklardır.

 Eserlerin kısa kenarı 20 cm ve uzun kenarı 30 cm.den kısa olmamalıdır.

 Eserler fotoğraf kâğıdına basılmalı, herhangi bir yüzeye yapıştırılmamalıdır. Bilgisayar yazıcı çıktısı ya da fotokopi çoğaltmalar kabul edilmez.

 Yarışmacılar gönderecekleri eserler için Okulumuz Müdür Yardımcısı Mustafa OKUR’ a başvuracak olup başvuru sırasında yarışmacı adayı olarak bir numara alacaklardır. Bu aldıkları numara, aynı zamanda yarışmacının rumuzu olup, Yarışma jürisinin değerlendireceği fotoğraf kâğıdına basılı eserlerin arka yüzünün sağ alt köşesi üzerine bu sıra numarasını yazacaklardır.

 Yarışmacı katılım formunu tam ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra kapalı bir zarfa koyarak, üzerine rakamdan oluşan rumuzunu yazacak ve fotoğraflarla birlikte Okulumuz Müdür yardımcısı Mustafa OKUR’ a teslim edeceklerdir.

 Fotoğraflar zarar görmeyecek şekilde paketlenecek ve bir adet başvuru formu ile birlikte madde 6’da belirtilen son teslim tarihine kadar elden teslim edilmelidir.

4. ÖDÜLLER Birinci ödül : 75 TL / İkinci ödül : 50 TL / Üçüncü ödül : 25 TL

5. DEĞERLENDİRME, SONUÇLARIN DUYURULMASI, ÖDÜL TÖRENİ:

Sonuçlar Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra okulumuzda ve okulumuz web adresinden (www.sultandagieml.meb.k12.tr) duyurulacaktır. Dereceye giren katılımcılara ödülleri 25/01/2013 tarihinde okulumuzda düzenlenecek törenle verilecektir. Dereceye giren ve sergilemeye hak kazanan eserlerin tüm hakları Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğüne ait olacaktır.

6. YARIŞMA TAKVİMİ Son Katılım Tarihi : 18 OCAK 2013 Seçici Kurul Değerlendirmesi : 21 OCAK 2013 Sonuçların Açıklanması : 23 OCAK 2013

7. SEÇİCİ KURUL : Mustafa OKUR – Yunus Emre T ve EML Müdür Yardımcısı, Sinan KUTLAR – Anadolu Ajansı Muhabiri, Bünyamin AKIN – Haber Anadolu Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, Esin KILIÇ – Yunus Emre T ve EML rehber Öğretmeni, Semih ÇOMAK- Yunus Emre T ve EML Edebiyat Öğretmeni.

8. YAYIN-TELİF HAKKI

 Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan eserlerin her türlü telif, yayın, kullanım ve sergileme hakları münhasıran Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğüne aittir.

 Ödül alan eserler Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü tarafından kitap, reklam, broşür, afiş, web sayfası ve benzeri basılı yayınlarda fotoğrafçı adı belirtilmek koşuluyla kullanılabilir. Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü bu eserlerle ilgili yapacağı yazılı ve görsel yayınlar, sergilemeler için eser sahiplerine ayrıca bir ödemede bulunmaz.

 Katılımcılar şartname hükümlerini aynen kabul ederler.

9. İLETİŞİM: Mustafa OKUR (Yunus Emre T ve EML Müdür Yardımcısı )

Yunus Emre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü- SULTANDAĞI

Tel : 0 272 656 18 68 – 0 272 656 26 93

Web: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin