Yüksek Lisans, Lisans, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu ve Lise Öğrencilerine Burs

Öğrenciler Burs
Öğrenci Burs

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Burs, İzmirli iş adamı Mustafa Kemal Yaşar tarafından 1989 yılında kurulmuştur. Vakfın amacı, eğitim alanındaki gelişmeleri desteklemek, eğitime erişimi kolaylaştırmak ve eğitim kalitesini yükseltmektir. Bu amaçla, vakıf öğrencilere burs, eğitim yardımı ve eğitim programları sunmaktadır.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı bursları, Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere verilmektedir. Burslar tamamen karşılıksızdır ve yılda 9 ay süreyle ödenmektedir.

Burs başvuruları, vakfın resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Başvurular her yıl Eylül ayında açılmakta ve Ekim ayında sona ermektedir. Başvurular, öğrencinin ailenin aylık geliri, öğrencinin akademik başarıları ve öğrencinin sosyal ve kültürel faaliyetleri dikkate alınarak değerlendirilmektedir.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı bursları, öğrencilere eğitim hayatlarında önemli bir destek sağlamaktadır. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmakta ve öğrencilerin eğitime odaklanmasını kolaylaştırmaktadır.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı bursları hakkında daha fazla bilgi almak için vakfın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İşte Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı burslarına dair bazı önemli bilgiler:

Burslar, Yüksek Lisans, Lisans, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan öğrencilere verilmektedir.
Burslar, tamamen karşılıksızdır.
Burslar, yılda 9 ay süreyle ödenmektedir.
Burs başvuruları, her yıl Eylül ayında açılmaktadır.
Burs başvuruları, vakfın resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır.
Burslar, öğrencinin ailenin aylık geliri, öğrencinin akademik başarıları ve öğrencinin sosyal ve kültürel faaliyetleri dikkate alınarak değerlendirilmektedir.

YÜKSEK ÖĞRENİM BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda (Üniversitelerin, İşletme, İşletme Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Veterinerlik, Su Ürünleri, Müzecilik bölümleri) okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği kapsamında tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

2023-2024 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 4 Eylül – 31 Ekim 2022

2023-2024 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 2500-TL x 9 Ay

ANADOLU MESLEK, TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

2023-2024 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 4 Eylül – 31 Ekim 2022

2023-2024 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 1000-TL x 9 Ay