YOUTHPASS KULLANICI REHBERİ

1) http://www.youthpass.eu/tr/youthpass/ adresine girin.

2) “başlat” sekmesine tıklayın. Daha önce kaydınız varsa kayıtta verdiğiniz e-posta adresini  ve bu adrese gönderilen şifreyi kullanarak giriş yapın.

3) Kaydınız yoksa “kaydol” bağlantısına tıklayarak kaydınızı yapın. Kaydınızı yaparken kullandığınız e-posta adresine belli bir süre içinde bir e-posta gelecek ve bu e-postada kullanıcı adınız ve şifreniz belirtilecek.

4) Şimdi şifremiz ve kullanıcı adımız yerine geçen e-posta adresimiz ile birlikte giriş yaparak Youthpass sertifikası verilecek projenin detaylarını girebilirsiniz.

5) “Yeni proje gir” butonuna tıklayınca karşınıza çıkan “proje numarası” bölümüne projenizin numarasını (TR-11-122-2007-R1 gibi) yazın ve “ilerle” butonuna basın.

Artık projenizin detaylarını sizi yönlendirecek kutucuklardaki bilgileri girerek yazabilirsiniz.

En son aşamada hazırladığınız Youthpass sertifikasını basmanız gerekecek. Basılacak kağıt A4 boyutunda ve en az 160 gr. ağırlığında mat kuşe olmalı. Renkli baskı alınmalı ve alınan baskı proje yasal temsilcisi tarafından imzalanmalı.

Önemli hususlar:

– Youthpass sertifikası sadece Eylem 1.1, Eylem 1.2, Eylem 2, Eylem 3.1 (Gençlik Değişimleri), Eylem 3.1 (sadece Eğitim Kursu), Eylem 4.3 (sadece Eğitim Kursu)  için hazırlanabilmektedir.

– Youthpass sertifikasını  (Eğitim kursları hariç) İngilizce’den başka dillerde ve elbette Türkçe dilinde de hazırlamak mümkündür. Bunun için “Proje detayları” bölümünde yer alan “Diğer dilleri seçiniz ve ekleyiniz” sekmesine tıklayın ve karşınıza gelecek dillere ilişkin seçim bölümünden hangi dilde sertifika üretmek istiyorsanız o dili seçin. Yeni bir dilde sertifika üretirken bir önceki dile ait sertifikanın kaybolacağını aklınızda tutmanız gerekiyor.

Kolay Gelsin.

Bilgi için:
 [email protected]