Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongresi

Değerli Dostlarımız,
Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği 32. Ulusal Kongresi (YAEM 2012) 20-22 Haziran 2012 tarihlerinde İstanbul’da Doğuş Üniversitesi Acıbadem Yerleşkesi’nde düzenlenecektir. İlki Şubat 1975’de Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen YAEM Kongreleri; Endüstri Mühendisliği alanındaki en köklü ulusal kongreleri olup söz konusu kongrelerde kuramsal ve uygulama alanlarından üst düzey bildirilerin tartışılmaktadır. YAEM Kongrelerinin temel amacı; Benzetim, Bilgisayarla Bütünleşik İmalat, Çizelgeleme, Karar Analizi, Lojistik, Üretim ve Finansal modelleme gibi çok geniş bir yelpazede yer alan Endüstri Mühendisliği konularını, dünyadaki hızlı gelişime ayak uyduracak şekilde değerlendirmek ve bu bağlamda uygulanması gerekli yeni politikaları, yeni süreçleri, yeni örgütlenme biçimlerini akademik bir platformda tartışabilmektir.

Kıt kaynaklar altında sistemlerin en etkin şekilde tasarlanması, planlanması ve kurulup çalıştırılmasını hedefleyen Endüstri Mühendisliği konuları, özellikle günümüzde, tüm dünyada kendisini gösteren küresel kriz nedeni ile çok daha önemli bir konuma oturmuştur. YAEM Kongreleri; genel olarak kendi alanındaki araştırma çıktılarının paylaşımı ve yeni araştırmaların yolunu açan iletişimi sağlamaya yönelik olmayı hedeflemektedir. YAEM Kongrelerinde; eğitim konuları sistemli biçimde gündeme getirilmekte, YAEM mesleki açıdan değerlendirilmekte, karşı karşıya olduğu sorunların ve sunduğu olanaklar irdelenmektedir.

800 civarında katılımcı ile gerçekleşeceğini planladığımız YAEM 32. Ulusal Kongresi’nin; bildiriler, özel oturumlar ve eğitim oturumlarının yanı sıra, sanayideki en iyi YAEM uygulamalarının tartışıldığı, en iyi Öğrenci Projelerinin değerlendirildiği yarışmalarla da oldukça geniş bir hedef kitlesine sahip olmasını bekliyoruz. YAEM 32. Ulusal Kongresi’nde sizleri ağırlamaktan onur duyacağız.

Prof. Dr. Füsun Ülengin
Kongre Başkanı

 

KONGRE BAŞKANI
Prof. Dr. Füsun Ülengin
Doğuş Üniversitesi
[email protected]
Tel:  0216 544 55 25 / Fax:  0216 544 55 35

 

 

KONGRE KOORDİNATÖRÜ
Özay Özaydın
Doğuş Üniversitesi
[email protected]
Tel: 0216 544 55 55 / 1746

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin