YILDIZLI PROJELER YARIŞMASI FİNAL 2012

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün bu yıl “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması’nda final heyecanı yaşanıyor.
Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü’nün bu sene dördüncüsünü düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması’na bu güne kadar  70 farklı üniversiteden 487 proje ekibi başvurdu. Geniş katılımın olduğu başvuruların değerlendirilmesi sonucunda finale çıkmaya hak kazanan proje ekipleri belirlendi. Finalist proje sahiplerine Yıldız SEM tarafından “Proje Yönetimi” eğitimi verildi.
YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum salonunda 23 Haziran 2012 günü gerçekleştirilecek olan finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak.
Finalist projeler, Yıldızlı Projeler Yarışması’nın yenilikçi değerlendirme kurulu yapısı ve somutlaşmış üniversite-sanayi işbirliği sayesinde Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi gibi teşviklerden yararlanmak için rakiplerinin bir adım önüne geçecek. Finalde dereceye giren proje ekiplerine ödülleri verilecek ve çeşitli iş birlikleri fırsatları sunulacak.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nunda katılacağı finalin programın finali ise şu şekilde:

23 Haziran 2012 Cumartesi
YTÜ Beşiktaş Kampüsü Oditoryum

13:30 – Açılış
            Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut KAVRANOĞLU
            YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail YÜKSEK
            YTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal KOCATEPE
            YTÜ IEEE Kulübü Danışman Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip CANSEVER

14:00 – Finalist Projelerin Bulunduğu Salonun Açılışı ve Projelerin Ziyaret Edilmesi

14:30 – 15:15 – YTÜ Teknopark Sunum
                         YTÜ Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem BEKTAŞ

15:15 – Ödül Töreni