Yıldızlı Projeler Yarışması 2017

Yıldızlı Projeler Yarışması

”Fikrini Geleceğe Taşı!”

YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü’nün “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla 9.sunu düzenlediği Yıldızlı Projeler Yarışması proje alımlarına başladı.

Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesi ve üniversite öğrencilerinin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olmak amacıyla düzenenlenen yarışma bu sene de pek çok yenilik ile kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimcilik ruhuna sahip üniversite öğrencilerini bekliyor.

“Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla gerçekleştirilen Yıldızlı Projeler Yarışması, Yıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Teknopark A.Ş. ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi’nin destekleriyle gerçekleştirilmeye hazırlanıyor.

29 Mayıs 2017 tarihindeki finalde projelerin değerlendirmesini Sanayi ve Bilim Kurulu beraber yapacak. Üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulu ve başarılı sanayicilerden oluşan Sanayi Kurulu sayesinde üniversite-sanayi işbirliği somutluk kazanacak. Ayrıca Final Günü’nde melek yatırımcıların proje sahiplerini yakından takip edeceği bir ortam olacak.
Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi için; http://yildizliprojeler.elektrikport.com/