Yıldız Teknik Üniversitesi ve University of Warwick isbirliği ile eğitim almak ister misiniz?

İki üniversite ortaklığında verilen Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Lisansüstü Sertifika ve Master Programı’na basvurabilir, Warwick Üniversitesi Hocalarının sunumuyla İstanbul’da eğitim alabilirsiniz!

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), University of Warwick ve Warwick Manufacturing Group (WMG) isbirliği ile TC Bilim ve Teknoloji Bakanlığı destekleriyle öncelikli olarak Ar-Ge merkezleri, Teknoloji Bölgeleri, teknoloji sirketleri, çalısanları ve bu gibi sirketlerde çalısmayı planlayan yeni mezunlar için lisansüstü eğitim programları düzenlenmistir.

Programlar İgilizce olarak, Warwick tarafından YTÜ Besiktas kampüsünde yapılacak ve ilk ders yılı 7 Kasım 2012 tarihinde baslayacaktır.

YTU_Warwick Logo Eğitim programları, Ar-Ge yöneticilerine danısılarak Çarsamba günü baslayıp Pazar günü bitecek sekilde verilecek 5’er gün 40’ar saatlik derslere katılım ve sonrasında alınan modül ve çalısılan isyeriyle ilgili 4-5 bin kelimelik bir proje ile tamamlanacaktır. Her modül yaklasık 8 haftada tamamlanacakttır. 6 modülü basarıyla tamamlayan katılımcılar, Warwick lisansüstü Industrial R&D and Technology Management sertifikasına hak kazanacaktır. Sertifikaya hak kazananlar, ayrıca 3 seçimlik modül ve tez yazarak University of Warwick master diplomasını alabileceklerdir. Sertifika programlarında kazanılan krediler istenirse University of Warwick, İngiltere’deki uygun master ve doktora programlarına transfer edilebilecektir.

Günümüzde Ar-Ge merkezlerinin ve Ar-Ge yapan sirketlerin en önemli ihtiyacı, nitelikli Ar-Ge elemanı ve yöneticileridir. Endüstriyel Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Sertifika Programı, Ar-Ge merkezi elemanlarının, çalısırken Ar-Ge eğitimi almalarını ve bu eğitimin, kendi dallarında proje yapabilecekleri ve basarı ile tamamlayacakları bölümlerden toplayacakları kredileri, master ve doktora programlarına tasıyabilecekleri bir eğitim programıdır.

University of Warwick endüstriye hizmet eden bir birim olarak kurduğu Warwick Manufacturing Group (WMG) ile Üniversite-Sanayi İsbirliğinde dünyaca bilinen çok basarılı bir model gerçeklestirmistir. Sanayi için basarılı mühendis yetistirmede öncü olan YTÜ, Bakanlığn da desteklediği bu eğtim programıyla devletin verdiği Ar-Ge tesviklerinin hedefe ulasmasına ve ülke sanayisinin gelismesine yardımcı olacağına inanmaktadır.

Program hakkında daha fazla bilgi için:

Web: http://warwick.yildiz.edu.tr

Email: warwick@yildiz.edu.tr
Tel: 0(530)582 81 17

Would you like to enroll in the study programme of Yıldız Technical University & University of Warwick?

You can apply for the Postgraduate Certificate Programme in Industrial Research and Technology Management and receive high quality education in Istanbul from a world class university!

Under the auspices of Ministry of Science, Industry and Technology of Turkish Republic, Yıldız Technical University (YTU) is pleased to announce a new collaboration with WMG, University of Warwick, UK. WMG intends to deliver a new postgraduate certificate program managed by YTU’s industry related institution namely Continuous Education Centre and Technopark.

The program will give the participants, who want to professionally develop themselves on Industrial R&D and Technology Management, access to the unique expertise of WMG, together with the opportunity to achieve a postgraduate qualification from The University of Warwick, internationally renowned and one of the top universities in the UK. Modules will be delivered in English by the tutors of WMG, University of Warwick on YTU’s main campus located in Besiktas right in the heart of Istanbul, Turkey.

Participating in this program will be an important step to invest in your future. You will gain the necessary skills to effectively compete in the global market with the help of Warwick’s leading edge members of staff in the areas such as innovation, entrepreneurship, industrial R&D and technology management.

Your postgraduate certificate will be awarded by the University of Warwick, one of the UK’s most innovative and highly ranked universities. The program can also lead you to join a master or PhD programme from the University of Warwick providing you successfully complete the certificate programme.

Yıldız Technical University & Warwick University are looking forward to be your partner to design a common future as better qualified professionals and more effective and productive organisations.