“Yetenekliseniz” Lise Öğrencileri Ses Yarışması

Ses Yarışması
Lise Öğrencileri Ses Yarışması

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN KURUM

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİİ, KÜÇÜKÇEKMECE KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi : 30 Nisan 2021

YARIŞMANIN KONUSU

Okullarımızda eğitim öğretim görmekte olan her öğrencinin bir yetenek olduğu mesajını vererek; ses yeteneği olan gençlerimizin keşfedilmesi, gençlerin özgüven ve motivasyonlarının artırılması.

KATILIM ŞARTLARI

“Yetenekliseniz” Yarışmasında Öğrencilerin Seçimi:

Katılım Şartları:

a)Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel ortaöğretim (Lise) 9, 10, 11, 12. sınıflarda okuyan öğrenciler katılabilir.

b) Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Ödül grubu kuran kişiye verilecektir. Tüm kostüm yarışmacılar tarafından karşılanacaktır. Grubun diğer üyeleri madalyayla ödüllendirilecektir. Elektronik kayıt sırasında grup adı altında grup üyelerinin kimlik bilgileri girilecektir.

c) Yarışmanın elemelerindeki değerlendirmeyi, organizasyonun belirleyeceği akademisyen ve uzmanlardan oluşan, “Seçici Kurul” yapacaktır. Seçici Kurulun kararları kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.

d) Yarışmacı öğrencilerin kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden organizasyon sorumlu olmayacağı gibi, organizasyon, bu tip yanlış bildirimlerde bulunan yarışmacıları diskalifiye etme hakkına sahiptir.

e) Organizasyon, yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiçbir izne tabi olmadan, her türlü mecrada yayınlama, kullanma ve paylaşma hakkına sahiptir.

f) Yarışmacılar kendi enstrümanlarını getirebilirler. Kendi enstrümanlarını getiremeyen yarışmacılara Türk Halk Müziğinde “Bağlama”; Türk Pop Müziğinde “Gitar” organizasyon tarafından sağlanacaktır.

f) Topluluklar, ilave enstrümanlarını kendileri getireceklerdir. Yarışmanın ses düzeni, ve enstrüman amplifikatörleri organizasyon tarafından temin edilecektir. Aynı ses düzeni bütün topluluklar tarafından kullanılacaktır.

g)Yarışmada her yarışmacı tek bir eser seslendirecektir.

h) Sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartname, program, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü kural ve organizasyon değişikliklerinden Yarışma Düzenleme Kurulu yetkilidir. Yarışma Düzenleme Kurulu uygun gördüğü koşullarda yarışmanın iptaline veya ertelenmesine karar verebilir.

Türk Halk Müziği Kategorisinde

Birinci: 2.500 TL Para Ödülü + Madalya+ Okul Müdürlüğüne Plaket+ Danışman Öğretmene Plaket
İkinci: 2.000 TL Para Ödülü + Madalya+ Okul Müdürlüğüne Plaket+ Danışman Öğretmene Plaket
Üçüncü: 1.500 TL Para Ödülü + Madalya+ Okul Müdürlüğüne Plaket+ Danışman Öğretmene Plaket

Türk Pop Müziği Kategorisinde

Birinci: 2.500 TL Para Ödülü + Madalya+ Okul Müdürlüğüne Plaket+ Danışman Öğretmene Plaket
İkinci: 2.000 TL Para Ödülü + Madalya+ Okul Müdürlüğüne Plaket+ Danışman Öğretmene Plaket
Üçüncü: 1.500 TL Para Ödülü + Madalya+ Okul Müdürlüğüne Plaket+ Danışman Öğretmene Plaket

NOT: Başvuru ekranı eksiksiz olarak doldurulması zorunludur.
Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Bilgi Evleri Halkla İlişkiler Birimi: Yarışma hakkında öğrenmek istediğiniz bütün bilgileri alabilirsiniz.

Bilgi Evleri Halkla İlişkiler Birimi İrtibat Telefonu: 444 4 360 (Dâhili 8965) (Hafta içi 09:00 – 16:300 saatleri arası)