Yetenek Bazlı Atölyeler

Özel Yetenekliler Derneği olarak 2015 yılı itibari ile ülkemizdeki özel yetenekli bireyleri tanılamak, yeteneklerini keşfetmek ve ihtiyaçları olan özel eğitimleri sunmak için özenli bir çalışma gösteriyoruz.
2016-2017 yılı itibari ile Türkiye’de bir ilk olan “Yetenek Bazlı Atölyeler” çalışması ile özel yetenekli bireylerin ihtiyaçlarına ve uzmanlaşmak istedikleri ilgi alanlarına yönelik atölye çalışmalarını başlatıyoruz.

Peki Nedir Bu Yetenek Bazlı Atölyeler?
Ülkemizde Özel yetenekli bireylere yönelik Özel kurumların, Derneklerin ve vakıfların programlarını incelediğimizde bir çoğunda “Paket Atölye” çalışmalarının olduğunu görmekteyiz. Yani öğrencimiz “Ali” nin robotik ve mekatronik alanında bir yeteneği var ise gidecek olduğu çalışma kapsamında mutlaka zeka ve akıl oyunları,matematik gibi farklı atölye çalışmalarına da katılmak zorunda olduğunu veyahut diğer atölye çalışmalarına katılmasada belirli bir ücreti ödemesi gerektiğini görüyoruz. İşte bu eksikliği gören TÖYED, “Yetenek Bazlı Atölyeler” ile öğrencinin ihtiyacına yönelik atölyelerini seçmesi ve kendi ilgi alanına yönelik benzer tecrübe ve birikime sahip olan akranları ile buluşmasını sağlıyor.

Atölyeler Nasıl Ücretlendiriliyor?
Fiyatlar atölye tanıtımı içerisinde mevcuttur. Toplam fiyatlar atölye süresi ile çarpılarak hesaplanır. Atölye fiyatlarında materyaller dahildir.
Seçtiğiniz ikinci atölye için miktarı az olan atölye fiyatı üzerinden %10 indirimli olarak fiyat belirlenir.

Ne Zaman, Nasıl Başlıyor?
Atölyeler en az 6 öğrenci ile başlar ve haftasonları olacak şekilde planlama yapılır.

Hangi Atölye Çalışmaları Var:
3D Printer Atölyesi
Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi
Drama
Eğlenceli Bilim
Robot Atölyesi
Programlama Eğitim Atölyesi
Ardunio Eğitim Atölyesi
Model Uçak
Kukla Yapımı ve Atölyesi
Masal Atölyesi
Kaligrafi
Satranç
Bardak Dizilimi
Değişik Şeyler Atölyesi

Program Tarihi: 12 Mart – 14 Mayıs 2016
Atölyelerimiz yapılan başvurulara göre oluşturulan gruplara göre duyurulacaktır.
Öğrenci Yaş Aralığı: 4-17 Yaş

Detay ve Başvuru Sayfası için Tıklayınız