Yeşil Yenilikçiler Sürdürülebilir Geleceği İnşa Ediyor!

Yeşil Yenilikçiler
Yeşil Yenilikçiler

Green Innovators Builds Up Sustainable Future – Yeşil Yenilikçiler Sürdürülebilir Geleceği İnşa Ediyor! projesi Yalova da 21-30 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 9 gün sürecek gençlik hareketliliği için Türk katılımcılar aranmaktadır.

Yer: Yalova
Tarih:21-30 Eylül 2017
Kontenjan: 8 Kişi

Green Innovators Builds Up Sustainable Future! – Yeşil Yenilikçiler Sürdürülebilir Geleceği İnşa Ediyor! Projesi; Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Avrupa Komisyonu, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenmekte ve fonlanmaktadır.

Green Innovators Builds Up Sustainable Future! projesinin amacı sürdürülebilirlik ve eko inovasyon kavramlarının gençler arasında yaygınlaştırılması, konu hakkında fikir alışverişi ve yeni fikirlerin üretilmesi, yeşil girişimciliğin teşvik edilmesi olacaktır. Bunun yanında gençlerin ve kurumların kapasitelerinin arttırılması, kültürel farkındalığın edinilmesi, vizyon edindirilmesi, farklı ülkeler arası işbirliğini teşvik ederek sürdürülebilir işbirliği ve gelecek projeler üretilmesi amaçları vardır. Ayrıca yaygın eğitim teknikleri kullanılarak bilgi ve araç kullanımını katılımcılara kazandırılması hedeflenmektedir. Bu amaçla 21-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Yalova’da Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan ve Slovenya’dan 40 genç atölyeler, dış mekan etkinlikleri, uzman buluşmaları, kültürel faaliyetler, iyi uygulama ziyaretleri, beyin fırtınası ve medya kullanımı gibi araç ve metotları kullanarak verimli bir proje geçireceklerdir.

Aşağıda belirtilen kriterleri sağlayan gençler arasından seçilecek gençler katılıma hak kazanacaktır:
-18 – 30 yaş aralığında olmak
-Minimum pre- intermediate seviyede İngilizce yazmak ve konuşmak
-Hareketliliğin temel konularına ilgili ve öğrenmeye istekli olmak
-9 gün boyunca atölyelere eksiksiz katılım gösterebilecek ve enerjisi yüksek.
Tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası verilecektir.
Proje süresince konaklama ve yemek masrafları karşılanacak olup, katılımcı sadece kendi yerel yol masrafından sorumlu olacaktır.

İlgili kişilerin [email protected] adresine katılım taleplerini belirten bir e-postanın yanı sıra İngilizce CV ve neden katılmak istediklerine dair bir açıklamada bulunmaları (motivasyon mektubu) gerekmektedir.
Projede yer almak isteyen katılımcılarımız için son başvuru tarihi 6 Eylül 2017 saat 17.00’dur.

Anasayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 + 18 =