Yeşil Pedal Farkındalık İletişimi Yarışması

Yeşil Pedal

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planında; “Daha yeşil ve yaşanabilir şehirler hedefi kapsamında bisiklet yolu (3000 km) ve yeşil yürüyüş yolu (3000 km), 60 km çevre dostu sokak ve 60.000 m² gürültü bariyeri yapılması” işi yer almaktadır. Bu çerçevede Çevre ve Şehircilik Bakalığı’nın bisiklet yolu projelerine finansal destek sağlaması kesinleşmiştir. Kamuoyunun bisiklete ilgisinin devlet eliyle başlatılan bu gibi önemli girişimlerle desteklendiği günümüzde gençlerimizi bisikletli yaşam kültürüne daha da yakınlaştırma, farkındalıklarını arttırma ve alandaki sorunları ortaya koyup ele almayı üniversitemizin misyonunun bir parçası olarak görüp bu alanda girişimler yapmayı planlıyoruz.

Yarışma projemiz çerçevesinde de lise öğrencilerinden konunun çevrelerinde konuşulup paylaşılması, bisikletli yaşam kültürünün içselleştirilmesine ön ayak olacak bir iletişim kampanyası hazırlamalarını bekliyoruz. Öğrenciler yarışmaya katılmak için aralarında birer takım oluşturacaklar. Bu takımlarla bir reklam/iletişim ajansının yapacağı gibi diğer katılımcı takımlarla sağlıklı bir rekabet içinde yarışma konusuyla ilgili güçlü mesajlar veren bir kampanya hazırlayacaklar.

Kampanya Amacı: Okulunuzda bulunan öğrenciler arasında Bisiklet Kullanımı Hakkında Farkındalık Yaratmak

Hedef Kitle: Okulunuzda bulunan ilk, orta eğitim ve lise düzeyinde eğitim gören öğrenciler

Kampanya Araçları: Sosyal medya kanalları (Youtube, Instagram, Facebook); dijital medya araçları (elektronik posta, web siteleri, kısa mesaj); geleneksel reklam araçları (radyo, broşür, basılı ilan, açıkhava, film), halkla ilişkiler araçları (yarışma, serge, toplantı, tören, dağıtılacak promosyon malzemeleri)

Kampanya Dosyasında Bulunması Gerekenler:

Araştırma: Öğrencilerin bisiklet kullanımı hakkında farkındalıklarını içeren bir araştırma verisi.
Bu veri, okullarında bulunan öğrencilerle yüzyüze görüşerek veya anket çalışması yaparak toplanabilir. Bu veriyi toplamanın amacı, kampanya yürütülecek öğrenci gruplarında bisiklet kullanmanın önemi, çevreye sağladığı yararlar ve sağlık için önemi konularında farkındalıklarını ölçmek.

Farkındalık Planı: Yapılan araştırma verilerine göre ilgili araçları kullanarak farkındalık planı oluşturmak. Bu plan kapsamında ilgili hedef kitlenin farkındalığı arttırmak
Yaratıcı öğeler: Kampanya için oluşturulacak afiş, broşür, her türlü tanıtım malzemesi, sosyal medya platformlarında kullanılabilecek yaratıcı içerikler
Uygulama planı: Kampanyanın uygulanma sürecinin anlatılması

Basılı dosya teslimi: Hazırlanan görsel malzemeler basılı olarak iletilecektir. Var ise çekilen reklam filmi DVD ye basılarak teslim edilecektir. Kampanya süreçlerini anlatan bölümler word ya da powerpoint dosya çıktısı olarak iletilecektir.

Sözlü sunum: Ön elemeyi geçen gruplar, jüri karşısında sözlü sunumlarını yapmak için İstanbul Şehir Üniversitesi’ne davet edileceklerdir. Sözlü sunumda basılı ve dijital görsellerin getirilmesi gerekmektedir.

YEŞİL PEDAL FARKINDALIK İLETİŞİMİ YARIŞMASI
Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2019

TAKVİM
3 Mayıs 2019 Sunum Yapmaya Hak Kazanan Projelerin İlanı
13-16 Mayıs 2019 Sunumlar
16 Mayıs 2019 Ödül Treni

Katılım Formu : http://www.sehir.edu.tr/tr/akademik/iletisim-fakultesi/halkla-iliskiler/yesilpedalkatilimformu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seventeen − ten =