Yerköy Anadolu Öğretmen Lisesi Bilim Şenliği

Anadolu Öğretmen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri yıl içerisinde yaptıkları bilimsel çalışmaları “Bilim Şenliği” programı kapsamında Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu’nda dört gün süre ile sergilemeye başladılar.

            Serginin açılışını gerçekleştiren  Bayram Gale Orta öğretimde öğrencilerin bilimsel çalışmalara özendirilmesinde ve teşfik edilmesinde gösterilen gayretler için okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür ederek, öğrencileri de yaptıkları çalışmalardan ve projelerinden dolayı kutladı.

            Bilim Şenliği programının açılışına Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, Garnizon Komutanı Zafer Çekici, Emniyet Müdürü Emin Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Doğan Genç, İlçe Tarım Müdürü Fatih Satıcı’nın yanında Ticaret Borsası Başkanı Cemalettin Kömürcüoğlu ve CHP İlçe Başkanı Sancak Yılmaz ile Okul ve Kurum Müdürleri katıldı.

            Bilim Şenliği ile ilgili açıklamayı yapan Fizik Öğretmeni Serpil Erbaş . Erbaş; Yıl içerisinde öğrenciler ile birlikte laboratuar ortamlarında gerçekleştirilen çeşitli deneylerden elde ettikleri bilimsel deneyleri uygulama ortamında yapabilmeleri, medeni cesaretlerinin gelişmesi ve öz güvenlerinin artması amacıyla tertiplediklerini, kullanılan malzemelerin tamamına yakınını okul idaresinin imkanları kullanılarak aldıklarını ifade ederek, önümüzdeki yıllarda daha detaylı ve geniş kapsamlı bilim şenlikleri düzenleyeceklerini ifade etti