YER ÜSTÜ, YERALTI KAYNAKLARI VE TOPRAK SUYA DOYACAK

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: Projemiz,asfalt altına kanallar yerleştirilmesinden oluşuyor.Yağmur yağdığı anda suyun buharlaşmadan bu kanallar vasıtası ile barajlara, göl,göletlere ve yeraltı kaynaklarına yönlendirilmek sureti ile suyun değerlendirilmesi başlıca amacımızdır.

PROJE HEDEFİ: GEÇEN YILIN KURAK GEÇMESİ SEBEBİ İLE,BARAJLARDAKİ SUYUN AZALMASI,GÖL VE GÖLETLERİN SUYUNUN TÜKENMESİ,YERALTI VE YERÜSTÜ SULARININ AZALMASI,BÖYLE BİR PROJENİN TASARLANMASINA SEBEP OLMUŞTUR.HEDEFİMİZ SUYUN EN İYİ ŞEKİLDE MUHAZA EDİLMESİNİ SAĞLAMAKTIR.

PROJE ÖZETİ: Projemiz,asfalt altına kanallar yerleştirilmesinden oluşuyor.Yağmur yağdığı anda suyun buharlaşmadan bu kanallar vasıtası ile barajlara, göl,göletlere ve yeraltı kaynaklarına yönlendirilmesinden oluşuyor. Bu projenin uygulanabilir bir hale getirilmesi ile canlılar için büyük bir öneme sahip olan suyun muhafazasına az da olsa katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: Kullanılan Malzemeler: Sunta,kum,çimento,atık su borusu,çamaşır makinesi için kullanılan atık su borusu. Suntayı 8 ayrı noktadan matkap ile deldik.Deldiğimiz noktalara çamaşır makinesi için kullanılan atık su borularını yerleştirdik.Çevresinide sunta ile çakarak kapattık.Suntanın altına,deliklere karşılık gelecek şekilde atık su borularını delerek yerleştirdik.Daha sonra düzenegimizi çimento dökerek(asfalt yol)hazır hale getirdik. Projemiz,asfalt altına kanallar yerleştirilmesinden oluşuyor.Yağmur yağdığı anda suyun buharlaşmadan bu kanallar vasıtası ile barajlara, göl,göletlere ve yeraltı kaynaklarına yönlendirilmek sureti ile suyun değerlendirilecegini düşünüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin