YER ALTI ÇÖPLÜĞÜ

Proje Tanıtımı: PROJE AMACI:
ÇÖP KONTEYNERLERİNDAN KAYNAKLANAN KOKU VE HAVA KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK ,TEHLİKELİ BOMBALARI ETKİSİZ KILMAK.

PROJE HEDEFİ:
– GELECEK NESİLLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK. – KOKU VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEK. – PATLAICI MADDELERİN ETKİSİNİ AZALTMAK.

PROJE ÖZETİ:
)PROJEMİN ÖZETİ: ETRAFTA BULUNAN ÇÖP KONTEYNIRLE ARI HAVAYA KÖTÜ KOKU SALMAKTADIR. BU PROBLEMDEN YOLA ÇIKARAK BU PROJE DÜŞÜNÜLDÜ. VE DÜŞÜNÜLEN PROJENİN MAKETİ YAPILDI. OTOYOL MAKETİ KENARINA AÇILIR KAPANIR ÇÖP KOVASI MONTE EDİLDİ.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
İLK ÖNCE FİKİR BULUNDU. İLGİLİ LİTERATÜR TARAMASI YAPILDI. MALZEMELER TEMİN EDİLDİ. YER ALTI ÇÖPLÜĞÜ MODELİ İNŞA EDİLDİ. PROJE RAPORU YAZILDI VE BAŞVURU YAPILDI.

KULLANILAN YÖNTEMLER:
MUKAVVA ÜZERİNE OTOYOL MODELİ İNŞA EDİLDİ. OTOYOL KENARINA ÇÖP KOVASI GEÇMELİ OLARAK MONTE EDİLDİ. MODEL ANLAŞILIR ŞEKİLDE YANDAN GÖRÜLECEK ŞEKİLDE DÜZENLENDİ.

ULAŞILAN SONUÇLAR:
BU ŞEKİLDE DÜŞÜNÜLEN BİR ÇÖP KONTEYNERİ GERÇEK HAYATA UYARLLANDIĞINDA KOKU VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ÖNLEMEKTE VE PATLAYICI MADDELERİN ETKİSİNİ ABSORBE EDEBİLMEKTEDİR.

SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLMESİ:
PROJENİN OKUL BAHÇESİNE KAZILMASI ÖNERİLMİŞTİR. FAKAT FİKİR AŞAMASINDA KALMIŞTIR. PROJE MAKET OLARAK SERGİLENMEKLE BERABER GERÇEĞE UYARLANAMAMIŞTIR.

KAYNAKLAR:
HTTP://WWW.COPKONTEYNER.COM/KONTEYNER/KONTEYNER-PROJELERI-2.HTML

PROJENİN TAKVİMİ:
04.01.2010 ? PROJE KONUSU BULUNDU. 05.01.2010 ? MALZEMELER TEMİN EDİLDİ. 07.01.2010 ? PROJE MAKETİ YAPILDI. 17.01.2010 ? PROJE BAŞVURUSU YAPILDI.

PROJE BÜTÇESİ:
-ÇÖP KOVASI:6,00YTL -2 TANE KARTON:2,50YKR -YAPIŞTIRICI:50YKR TOPLAM: 9 TL