Yenişehir Bilim Şenliği 3 Doğal Olarak Bilim

Bilim Şenliği
TÜBİTAK 4007

Mersin İli Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Yenişehir Bilim Şenliği-3:Doğal Olarak Bilim

Toplumla bilim arasında köprü kurarak insanlara bilimin eğlenceli yönünü tanıtmak ve bu sayede bilime karşı olumlu tutum geliştirme; bireyin bilime, teknolojiye ve çevreye olan ilgisini artırarak bilimsel bakış açısını kazandırma, ayrıca katılımcıları merkeze alan etkileşimler sayesinde bireyleri, yaparak ve yaşayarak öğrenen bireyler haline getirip bilimsel süreçler hakkında farkındalık oluşturma amaçlarıyla önerilen “Yenişehir Bilim Şenliği-3: Doğal Olarak Bilim” isimli projenin, 18-19-21-22-23 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Proje; interaktif etkinlikler yoluyla bilimin eğlenceli yönünü kullanarak, katılımcılarda ekoloji farkındalığı ve bunun sürdürülebilirliğinin sağlanmasında büyük katkı sunacaktır. Bilimin gündelik hayatla ilişkilendirilmesini şenliğimizde yaşayacak olan katılımcılarımız, her yaş grubuna hitap eden; aynı ve farklı saatlerde olacak şekilde tasarlanan çok çeşitli etkinlikler sayesinde bilimin sadece kuramsal bilgiden oluşmadığına şahitlik edeceklerdir.

Projenin hedef kitlesi; okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra; öğretmenler ve halk olarak belirlenmiştir.

Şenliğimizin sosyal medya hesapları
instagram: https://www.instagram.com/_yenisehirbilimsenligi_/
facebook: https://www.facebook.com/groups/331954698311423

web:
www.yenisehirbilimsenligi.org

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version