Yeniköy Rotary Kulübü’nün Bazaart Etkinliği

Yeniköy Rotary Kulübü, 25 Mart 2015 tarihinde The Sofa Hotel Nişantaşı’nda geleceğin yıldız sanatçılarına kapısını açıyor.

Açılışta sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 25 Mart 2015, Çarşamba
Açılış ve Kokteyl : 18:00 – 20:00
Yer: The Sofa Hotel
(Tesvikiye Caddesi No:41-41A, Nişantaşı)

Etkinliğimizin Amacı:

Genç sanat öğrencilerini sanatseverlerle buluşturup, eserlerini sergileme ve satma olanağı sağlamak, aynı zamanda sanatseverlerin koleksiyonlarına katkıda bulunmaktır.Ana fikrimiz, Avrupa’da önce Londra, Battersea Park’da başlayıp Paris ve Brüksel’de açılan “affordable art fair” dan ilham almıştır.

Her eve bir sanat sloganımızla, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmayıp, herkesin ulaşabileceği bir dünya olduğunu göstermektir. Sanat öğrencilerine, mezuniyetlerinden önce sergileme imkanı tanıyıp, onları sanat piyasası ile tanıştırarak destek olmaktır.

Bazaart, 5. senesinde Yeniköy Rotary Kulübü, The Sofa Hotel , Bimisal , Mavi , ABC , Çelebi Yer Hizmetleri ve gönüllü sponsorlar ile The Sofa Hotel’de 25 Mart 2015’de gerçekleştirilecektir.

Her satıştan elde etmiş olduğumuz yüzde 20’lik komisyon ve sponsorlarımızın desteği, seçici kurul tarafından seçilen başarılı öğrencilere “ödül parası” olarak geri dönmektedir.

2012 yılında, seçici kurulun belirlediği başarılı 8 öğrenciye ödül parası verilirken bu rakam 2013 yılında 10, 2014 yılında 13 öğrenciye ulaşmıştır. 2012-2013 dönemi için Bölge 2420. grubu içerisinde, başarılı proje dalında “Bazaart” projemiz, bayrağımıza eklediğimiz övünç duyduğumuz yeni bir yıldız kazandırdı.

JÜRİ ÜYELERİMİZ
– İnci Aksoy; EKAV Vakfı
– Denizhan Özer; Bağımsız Küratör
– Tijen Şikar; Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Genel Sekreter
– Yasemin Bay; İstanbul Art News, Genel Yayın Yönetmeni
– Yrd.Doç.Esra Aliçavuşoğlu; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
– Şükran Moral ; Performans /Enstalasyon Sanatçısı
– Celine Uras; Alif Art Müzayede, Yenikoy Rotary Sanat Komitesi Başkanı
Daha geniş bilgiyi www.bazaart.org adresinde bulabilirsiniz.

Yeniköy Rotary Kulübü
Sanat Komitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.