Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yürütücüsü Olduğu “LET’S LEARN WITH 3D AND WEB 2.0” eTwinning Projesi Başarı ile Tamamlandı.

Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yürütücüsü olduğu eTwinning projesi “Let’s Learn With 3D and Web 2.0”  bütün proje ortakları

Ebru YAĞMUR- Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Engin EROĞLU –  Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Pınar ÇETİN – Naime TÖMEK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Recep ERTOK – Alaşehir Şehit Evren Kara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Murat KULU – Çiğli 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve

Sonay ATAR – Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi ile beraber başarı ile tamamlandı.

Projenin amaçları doğrultusunda süreç boyunca okul takımları ve karışık takımlar olarak öğrencilerimiz ortak ürünler oluşturarak, hem Türkçe hem İngilizce olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiler. Sürecin öğrencilerimizin dil becerilerine de katlıları çok yüksek olmuştur. Proje boyunca öğrencilerimiz çeşitli 3D tasarım programlarını kullanmayı öğrenerek kendi tasarımlarını oluşturdular. Bu süreçte öğrencilerimiz özellikle 3D programlarından TinkerCad, Blender, 3DsMax, SketchUp, MeshMixer gibi kullanımı yaygın olan 3D çizim programları hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, programları ilgileri doğrultusunda kullanmayı proje öğretmenleri tarafından gerek online gerekse yüz yüze derslerde öğrenme fırsatı bulmuşlardır. Bu proje ile birlikte öğrencilerimiz Web 2.0 araçlarını ders içeriklerinde kullanmayı öğrendiler ve arkadaşlarına öğrendikleri araçlardan bir tanesini bütün özellikleri ile sunarak 21. Yüzyıl web araçlarını günlük derslerine dahil ettiler. Proje ile birlikte dijital kaynak oluşturmayı ve bu kaynakları kullanmayı öğrendiler.

Projemizin tanımında “Herkes yaratıcı bir şekilde düşünebilir, sadece onlara bir şans vermek gerekir.” diye belirtmiştik. Bizler proje öğretmenleri olarak öğrencilerimize bu şansı verdik ve inanılmaz güzel sonuçlar elde ettik. Projemizde emek veren, bu süreçte kendini geliştiren eleştirel bakış açısını ve yaratıcılığını geliştiren bütün öğrencilerimize ve onlara destek olan bütün öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eleven − two =