Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Eğitim Zirvesi
Eğitim Teknolojileri

Zirvemizde konuşmacıların yanı sıra, 15 farklı branşta 24 atölyede 29 farklı dijital araç ile ilgili kullanıcı eğitimi ve ders içi uygulamalarına dair paylaşımlar yapılacaktır. Tüm öğretmenler, öğretmen adayları, eğitimciler, araştırmacılar, eğitim alanındaki dijital uygulamaları merak edenler ve konuya ilgi duyan herkes ücretsiz katılabilir.

Detaylar ve Kayıt:
http://yetz.yenidoguokullari.com

EĞİTİMDE DÖNÜŞÜM ZAMANI: 2020-2021 ve SONRASI İÇİN DİJİTAL DERS TASARIMLARI
Daha güçlü ve zengin dersler; daha dinamik ve gerçek öğrenmeler için buluşuyoruz.

Yeni dönem, en başta öğrenen bir öğretmenliği artık kaçınılmaz kılıyor. Biz de bu döneme şimdiden hazırlanmak niyetiyle daha yetkin bir öğretmenlik ve daha güçlü dersler için buluşuyoruz. Eğer “şimdi”yi iyi değerlendirirsek, yeni dönemin normlarını biz oluşturabiliriz.

 

Ne yapacağız? Etkinlikte bizi neler bekliyor?

 • Özetle, bu zirvede, yeni döneme hazır başlamak için kendi kendimizi ödevlendireceğiz. Yeni dijital araçları derslerimiz bağlamında nasıl daha iyi kullanabileceğimizi görerek, bunları derslerimize transfer etme yolunda güçlü bir adım daha atmış olacağız.
 • Dijital araçları derslerimize entegre etmek, bir yandan bu araç ve platformları (site ya da uygulama) çok iyi tanımayı bir yandan da dersleri bu araçları kullanarak tasarlama yönünde yeni bir bakış açısına sahip olmayı gerektiriyor.
 • Bu nedenle, canlı webinar şeklinde gerçekleşecek ilk bölümlerde, çevrim içi derslerin olmazsa olmazları, dikkat edilmesi gereken tasarımla ve içerikle ilgili hususlar ele alınacak. Dijital ortam derslerinin yüz yüze eğitime göre farklılıklarını dikkate alan bir tasarımın nasıl yapılması gerektiği üzerinde durulacak.
 • Daha sonraki atölyeler bölümünde ise, her bir ders bağlamında, seçilmiş olan dijital araç ya da platformun en iyi şekilde nasıl kullanılabileceğine, bu aracın bize ne gibi özellikler sunduğuna, derslerimizde bunları kullanmanın bize ne gibi yararlar sağlayacağına değinilerek mümkün mertebe etkileşimli atölyeler gerçekleştirilecek.
 • Bu çalışmalarla, dersleri daha canlı, zengin, motive edici, güdüleyici, dahil edici (engaging) bir keşif yolculuğuna dönüştürmenin ipuçlarını paylaşmayı, birlikte ve birbirimizden öğrenmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin, gerçekten öğrenme peşine düşmüş, araştırmacı (eskilerin deyişiyle tahkik ehli), çalışkan, umut ve azim dolu gençlere ihtiyacı var ve bunu sağlamak yolunda en büyük avantaja sahip olanlar da biz eğitimcileriz.
 • Yeni dönem bir şekilde gelecek ve eğer biz bu ve benzeri programlar yoluyla kendimizi bu döneme iyi bir şekilde hazırlayabilirsek, gelecek yılı çok daha zevkli, eğlenceli, öğrenme şevkiyle dolu, güçlü ve dinamik kılabiliriz. Bir başka ifadeyle, “yeni normal” diyeceksek eğer, bu dönemin normlarını biz oluşturabiliriz ve bu zirve bunu yapmak yolunda güçlü bir adım olabilir.
 • Pandemi, zorlandığımız ve zorlanacağımız bir süreci beraberinde getirdi. Ancak biz durumu ve şartları iyi değerlendirerek bu süreci lehimize çevirebilir, hayata, olaylara, eğitime yeni ve farklı bir gözle bakabilmek için pandemiyi büyük bir fırsata dönüştürebiliriz. Zirvedeki tüm çalışmalar bu dönüşümü eğitim alanında gerçekleştirmek için bir ilk adım olsun diye kurgulandı.

Nasıl Katılabilirsiniz? Nasıl sertifika alabilirsiniz?

 • Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi 3 bölüm halinde yapılacak. Birinci bölüm teams üzerinden canlı webinarlar şeklinde yayımlanacaktır. İkinci ve üçüncü bölümde yer alan atölyeler ise zoom platformunda gerçekleşecek. Her üç bölüme de katılım son derece kolay olup, kayıt formunu doldurduğunuzda, gerekli bilgiler ve linkler e-posta adresinize gönderilecek. Atölyelere katılımın kontenjanlarla sınırlı olduğunu hatırlamakta fayda var.
 • Sertifikalar, hem canlı webinarlara hem de en az 1 atölyeye katılan tüm katılımcılara dijital olarak düzenlenip ulaştırılacak. Atölyelerin bitiminde, atölye değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacak ve formu dolduranlar sertifika alabilecekler. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki dört (4) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacak.
 • Atölye katılımcılarımızla aynı zamanda, Yenidoğu ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Uzaktan/Dijital Eğitim Kılavuzu” da pdf formatında paylaşılacak.
 • Bazı atölyelere katılımlarda, tanıtılan aracın sponsorları da yer alabilecek. Daha fazla bilgiyi, atölyelerin “Detaylar” bölümünde bulabilirsiniz.
 • Her atölyenin bazı ön gerekleri, öncesinde yapılması gereken hususlar olabilir. Katılım öncesinde bu gerekleri yerine getirerek atölyelere katılmanız sürecin daha verimli geçmesini sağlayacaktır.