Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi (YETZ)

Eğitim Teknolojileri Zirvesi
Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Bugünün şartlarını aşarak eğitime daha gerçekçi, daha doğru bir rota çizmek ve eğitimin niteliğini artırarak geleceğe emin adımlarla yürümek için buluşuyoruz. Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi (YETZ 2021) 27 Şubat 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilecektir. Birbirinden farklı konuların ele alınacağı zirvemizde sizleri de aramızda görmek isteriz. Etkinliğimize katılım ücretsizdir.

Bu etkinliğe neden katılmalısınız:
Salgın süreci pek çok alanda olduğu gibi eğitimde de dünyayı dönüştürmeye devam ediyor. “New normal”, “great reset” kavramları ortada dolaşıyor ve öğrencilerin bir yıla yakındır uzaktan eğitimde olması da eğitimi ve eğitimle ilgili pek çok alanı derinden etkiledi. Bu deneyim, eğitim sistemlerinin öğrenme/öğretme niteliğiyle ilgili daha derin sorgulamaları da beraberinde getirdi. Ve artık eğitimi her anlamda yeniden tartışmak, bu konuda yeni bir yol, yeni bir rota çizmek elzem görünüyor.

Yeni bir rota çizmek için gereken bu tartışma hem eğitimin felsefesini, psikolojisini, sosyolojisini, yönetimini, öğretim yöntem ve teknikleri ile öğretim tasarımını hem de eğitimin dijital boyutu ve dijital yetkinlikleri içeriyor. Dolayısıyla, bir yandan şimdilerde deneyimlediğimiz uzaktan eğitim sürecinin değerlendirmesini yapmak, diğer yandan da bu rotanın önemli bileşenlerinden biri olan dijital yetkinliklerin artırılmasına dönük iyi örnekler ortaya koymak gerekiyordu. Zirve düzenleme ekibi olarak bu hedefle yola çıktık. Öğretmen öğretmene bir işbirlikli öğrenme süreci yaşamak, ilk zirveyle başlattığımız meslekî öğrenme ve gelişim sürecini daha da derinleştirmek, böylece eğitim kalitesinin ülke sathında artmasına katkıda bulunmak için ikinci zirvemizi düzenledik.

YETEV Vakfı Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi Düzenleme Ekibi, YETEV PROGEL Ar-Ge Birimi ve Yenidoğu öğretmenleri olarak böylesi mesleki işbirlikleri yoluyla öğrencilerimize yansıyacak bir fark oluşturabileceğimize inanıyoruz. Sizi de bu değerli etkinlikte yer almaya davet ediyoruz.

Nasıl katılabilirsiniz?
Yenidoğu Eğitim Teknolojileri Zirvesi 7 bölüm halinde yapılacaktır. Açılış konuşmaları ve panel Microsoft Teams üzerinden canlı webinar şeklinde yayımlanacaktır. Atölye/webinar oturumları ise Zoom platformunda yapılacaktır. Kapanış konuşmaları ise tekrar Microsoft Teams üzerinden canlı webinar şeklinde yayımlanacaktır. Tüm bölümlere katılım son derece kolay olup, kayıt formunu doldurduğunuzda, gerekli bilgiler ve linkler e-posta adresinize gönderilecektir. Atölyelere katılım kontenjanlarla sınırlıdır.

Sertifikalar, Açılış konuşmaları, Panel ve Kapanış konuşmalarına ilaveten 5 atölye/webinar oturumuna da katılan tüm katılımcılara dijital olarak düzenlenip ulaştırılacaktır. Atölye/webinar bitiminde, etkinlik değerlendirmesi ve sertifika talep formunun linki katılımcılarla paylaşılacak ve formu dolduranlar sertifika alabileceklerdir. Sertifikalar, zirvenin bitiminden sonraki yedi (7) gün içinde e-posta adresinize yönlendirilmiş olacaktır.

Katılımcılarımızla aynı zamanda, YETEV ar-ge birimi (Progel) tarafından hazırlanan bir “Yenidoğu Okulları Çevrim İçi Eğitim Öğretmen Rehberi” PDF formatında paylaşılacaktır.

Programa kayıt olmak için yetz.yenidoguokullari.com