YENİCE Resim Yarışması

Yenice Belediyesi
resim yarışması

YENİCE Belediyesi’nin düzenlediği 23 ncü Zümrüt Yenice Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri içinde , öğrenciler arasında “ YENİCE “ konulu resim yarışması düzenliyor.

-İlkokul 1’inci sınıf ve Lise son sınıf arasındaki tüm öğrenci gurubu katılabilir.

-Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.

-Yarışmacılar bir resim ile yarışmaya katılabilirler. Resimler çizim olacaktır.

-Resimlerin ön yüzünde imza, ad ve herhangi bir bilgi yer almayacak, arka yüzü sağ alt köşesine rumuz – resim adı yazılacaktır.

-Yarışmaya katılanlar, adres, e posta, ve telefon bilgilerini bir kapalı zarfla, zarfın üzerine yalnızca kullandıkları rumuzu yazarak en geç 25.10.2021 tarihine kadar Yenice Belediye Başkanlığı Sosyal Medya ve İletişim Sorumlusu Dilek Kocabaş’a teslim edeceklerdir.

-Yarışmada derece alan, katılan ve sergilenen resimler isim belirtilerek Yenice Belediye Başkanlığı tarafından kitap / albüm haline getirilebilir, tanıtım amaçlı olarak takvim, ajanda, ilan, afiş ve broşürlerde kullanabilir. Resim sahibi bu durumda herhangi bir hak iddia edemez.

-Yarışma Seçici Kurulu Yenice ilçesinde görev yapan 4 resim öğretmeni ve 1 belediye yetkilisinden oluşacaktır.

-Yarışmada dereceye giren eserler, 27 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 16.00’da Yenice Belediyesi Toplantı Salonunda seçilecektir. Dereceye giren eserlerin ödülleri festival kutlamaları kapsamında verilecektir.

-Seçici kurul üyelerinden birisi veya birkaçı değerlendirme toplantısına katılamadığı durumda Yenice Belediye Başkanlığı önceden belirlediği üyelerini sırasıyla atar.

-Şartnamede belirtilmeyen konularda, Yenice Belediye Başkanlığı ve Seçici Kurul’un ortak kararı geçerlidir.