Yeni Kuşak Modacılar Kadifeden Hikayeler Anlatıyor

YENİ KUŞAK MODACILAR,

“KADİFEDEN HİKÂYELER” ANLATIYOR

 

İKÜ’lü genç tasarımcılar, Türk edebiyatının ünlü eserlerinden ilham aldıkları söz, öykü ve şiirleri, kadife kumaşlarda buluşturup bugünün hikâyesini yazdılar.

 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ)  İşletmecilik Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri üç aylık emeklerini, 18 Nisan Pazartesi günü saat 15.00’de İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek “Kadifeden Hikayeler” temalı defileyle meraklılarının beğenisine sunacak.

Genç modacılar, Can Dostu Organ Bağışına Evet Platformu yararına düzenledikleri defilede sergilenecek tasarımlarında, Türk edebiyatının ünlü eserlerinden yola çıkarak geçmiş ve günümüz edebiyatı arasında bir bağ kurmaya çalışıp; ilham aldıkları söz, öykü ve şiirlere,  kadifeden kumaşlarla yeniden hayat verdiler.

Üç ay süren hazırlık aşamasında yoğun bir tempo içerisinde çalışan öğrenciler, tasarım derslerinde eskizlerini tamamladıkları ürünlerin, bilgisayarlı kalıp dersinde de kalıplarını çıkararak dikim atölyesinde diktikten sonra aksesuar tasarımı derslerinde hazırladıkları aksesuar ve materyallerle de bir araya getirip son şekillerini verdiler.

 

Anadolu erenlerinin anlatmak istediği hoşgörü iklimini, genç kuşaklarla buluşturmayı amaçlayan defile, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve Epengle Kadife işbirliğiyle 18 Nisan Pazartesi günü saat 15.00’de İKÜ Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

 

 

Bilgi ve İletişim:

Berivan Arslan Pekşen

İstanbul Kültür Üniversitesi

Kurumsal İletişim Birimi

Medya İlişkileri Uzmanı

Tel: 0212 498 43 45

e-mail: b.peksen@iku.edu.tr