YENİ GİRİŞİMCİLER AKIL HOCALARIYLA BULUŞACAK

ATO BAŞKANI BEZCİ: “2023 HEDEFLERİMİZ İÇİN GİRİŞİMCİLİĞİ DESTEKLİYORUZ”

“Startup Mentor Türkiye” Kasım 2015 Programı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Bilişim Teknolojileri ve Sistemleri Geliştirme Özel İhtisas Komisyonu’nun ortaklığıyla 26-27 Kasım 2015 tarihlerinde ATO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ücretsiz bir program olan Startup Mentor Türkiye (SMT), ortak sorunları paylaşan startupların (yeni girişim) doğru mentorlarla (akıl hocası) çalışarak gelişmelerine imkân yaratıyor. Temel hedefi Türkiye’deki girişimciliği desteklemek ve geliştirmek olan SMT, bu hedef doğrultusunda, girişimcileri ulusal ve uluslararası tecrübeye sahip mentorlarla bir araya getiriyor.

-GİRİŞİMCİLERE VE AKIL HOCALARINA EĞİTİMLER VERİLECEK-

Özel sektör, sivil toplum, akademi, yatırımcı ve akredite iş melekleri (kişisel varlıklarını ve/veya tecrübe ve birikimlerini başlangıç veya büyüme aşamasındaki şirketlere aktaran gerçek kişi) ağlarından oluşan partnerleriyle Startup Mentor Türkiye, seçilen girişimci ve mentor adaylarına, ücretsiz menti ve mentorluk eğitimleri veriyor.

Ücretsiz mentorluk desteği ile girişimcilerin ürün ve hizmetlerini ticarileştirmelerine katkı sağlıyor ve seçilen girişimcileri “yatırımcı sunum günü”ne davet ederek fonlanabilme imkanları yaratıyor.

-BAŞVURULAR 19 KASIM’DA SONA ERECEK-

Startup Mentor Türkiye Programı’na başvurular 19 Kasım’da sona erecek. Başvurular, www.StartupMentorTurkey.com adresinden yapılacak.

Programa, gerçek bir firma, çalışan bir ürün ya da hizmetleri olan ve en az 2 tam zamanlı ortak ya da çalışana sahip yeni girişimler “startup adayı” olarak ücretsiz başvurabiliyor. “Mentor adayı” olarak başvurmak için de bazı şartlar aranıyor. Üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlayan “akademik mentorlar”, 10 yıl ve daha fazla sektör bazlı deneyime sahip “profesyonel mentorlar”, en az 2 girişim kurma ve yönetme tecrübesine sahip “girişimci mentorlar” ile “yatırımcı mentorlar”, mentor adayı olarak başvuruda bulunabiliyor.

-ATO BAŞKANI BEZCİ-

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Ankara Ticaret Odası olarak girişimciliğe verdikleri önem nedeniyle Startup Mentor Türkiye Programına ortak olduklarını söyledi. Bezci, “2023 yılında ekonomide ulaşmak istediğimiz hedefler için girişimciliği destekliyoruz” dedi.