Yemek Tarifi Yarışması

Yemek Tarifi Yarışması

Genç kuşakların, yerel ve milli kültüre ait değerlerden biri olan zengin Türk mutfağını tanımaları ve ders dışı zamanlarında Türk mutfağının zenginliklerini keşfetmeyi ve yemek yapabilmeyi de başarabilmeleridir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin, 26 Mart-16 Nisan 2018 tarihleri arasında; Türkiye geneli resmî/özel tüm lise ve dengi okullarda öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerine yönelik, Ders de Çalışırım Yemek de Yaparım isimli “Yemek Tarifi Yarışması” düzenliyor.

HEDEF KİTLESİ
Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Halk Eğitim Merkezi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Spor Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi, Özel Akşam Lisesi, Özel Anadolu Lisesi, Özel Eğitim Meslek Lisesi, Özel Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Temel Lise, İmam – Hatip Anadolu Lisesi,

YARIŞMANIN ADI
Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım Tarif Yarışması YARIŞMANIN AMACI
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Türkiye geneli lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Ders de Çalışırım, Yemek de Yaparım” isimli Yemek Tarifi Yarışması, üniversite sınavının yaratmış olduğu stresi aday öğrencilerin üzerinden bir nebze atmalarını sağlamak amacı ile düzenlenmektedir.

BAŞVURU TARİHİ
07-26 Mart 2018 KIBRIS FİNALİ
16 Nisan 2018

YARIŞMA İÇERİĞİ
Ana yemek ve tatlı olmak üzere iki kategori üzerinden onliııe başvuru ile üniversitenin ilgili birimine gönderilecek tarifler ve görselleri ilk aşamada Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Aşçılık – Gastıoııomi ve Mutfak Sanatları bölümü hocaları tarafından değerlendirilerek, her kategori için 20’şer tarif seçilecektir. Seçilen 40 tarif, sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunulacaktır.
29 Mart -6 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak sosyal medya halk oylamalarının sonucu 7 Nisan 2018 tarihinde finalistler belirlenerek duyurusu yapılacaktır. Tatlı ve ana yemek olarak iki kategoride 8’er finalist yarışacaktır.
Finalistler, 16 Nisan 2018 tarihinde Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu mutfağında siz değerli jüri üyelerinin önünde yarışacak ve değerlendirmeleriniz sonucu her iki kategoride de birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü tarifler seçilecektir.

ÖDÜLLENDİRME
Her iki kategori için ödüller;
Birinciye % 100 Eğitim İndirimi
İkinciye% 75 Eğitim İndirimi
Üçüncüye % 50 Eğitim İndirimi
Yarı finalistlere %25 Eğitim İndirimi

Yarışmada derece alan öğrencilere ÖSYS Kontenjan Kılavıızıı’nda belirtilen ücretli programı seçmeleri ve yerleşmeleri durumunda normal eğitim süresince verilecek ödüller yukarıda belirtilmiştir.

http://www.ciu.edu.tr/tr