Yazılım Maratonu

Yazılım Maratonu
Tarih: 26 Nisan 2014
Yer: İTÜ Ayazağa
İTÜ IEEE Öğrenci Kolu tarafından düzenlenen İTÜ Yazılım Maratonu, 26 Nisan tarihinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan etkinlikte yazılım meraklıları yine bir araya gelecek. 2 etaptan oluşacak maratonun öncelikli amacı, yazılım şirketlerini yetenekli yazılımcılarla buluşturacak akademik bir platform meydana getirmek ve üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek.

Programlama yarışması niteliğindeki bu etkinliğin ilk bölümünde, internetten online olarak, C/C++ ve Java dillerinde bir öneleme yapılacak.

İTÜ laboratuvarlarında gerçekleşecek, öneleme sonucu seçilen 10 finalist takımın katılacağı final etabında ise, 2 veya 3 kişiden oluşan takımlardan Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarlarda verilecek olan problemlere algoritmalar üretmeleri istenecek.

Zamana karşı da yarışılacak olan final etabının ardından yazılım sektörünün öncü isimlerinin katılacağı seminerler yapılacak. Aynı gün yapılacak ödül töreninde, dereceye giren ilk 3 takıma ödülleri takdim edilecek.

Yazılım teknolojileriyle aynı havayı soluyacağınız bu maratonda siz de koşmaya hazırlanın! Başvurular çok yakında!

www.ituieee.com