Yazı Dükkanı Ödüllü Öykü Yarışması

Yazı Dükkanı sayfalarında başlatılan “Edebiyat’ta Yeni Normal Akımı” adına, Yazı Dükkanı Akademisi tarafından, Ödüllü Öykü Yarışması düzenlenmiştir.
Yarışmaya 18 yaşından büyük yazarlar, konu serbest olmak üzere, istedikleri kadar öyküyle katılabilecektir.
Yarışmacılar, her öykü için 100 lira katılım bedeli ödeyeceklerdir.

Katılım bedellerinin toplamı, yarışma için konulan ödüller için harcanacak, ödüllerden artan para olursa, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri Eğitime Destek Hareketi için kullanılacaktır.

100 liralık katılım bedelini ödemekte zorlanan 18-22 yaş aralığında olan yazarlardan, gereksinimi olanlar için, Yazı Dükkanı Ailesi gönüllüleri tarafından ödeme yapılacaktır.
Ön İnceleme Kurulu tarafından yapılan işlemlerden sonra yarışma dışı bırakılan öykü/öyküler olursa, bunlar için gönderilen katılım bedelleri, yazarlarına iade edilecektir.

Katılım bedelini internet ya da telefon bankacılığıyla “Recai Oktan / Finansbank TR36 0011 1000 0000 0046 5883 78 IBAN numarasına gönderen her yarışmacıya, 05307042301 nolu telefonla Recai Oktan’a ulaştığında, yarışma koşullarını içeren açıklamanın tam metni, özel kanallardan gönderilecektir.

Öyküler, yarışmacı tarafından, recaioktan@hotmail.com elektronik adresine, kendi adlarına doğabilecek telif ve benzeri hakların Yazı Dükkanı Akademisi Eğitime Destek Hareketi’ne devredildiğini gösteren feragatname belgesiyle ulaştırılacaktır.

Aşağıdaki feragat yazısı örneği yarışmacılar tarafından yazılıp, imzalanacak ve fotoğrafı çekilerek, recaioktan@hotmail.com elektronik adresine gönderilecektir.

FERAGAT YAZISI
Yazı Dükkanı Akademisi tarafından düzenlenen 1.Ulusal Öykü Yarışması’na katılıyorum. Bu yarışma için gönderdiğim fotoğraf, özgeçmiş ve öykü ya da öykülerimin tümünün yarattığı (yaratacağı) haklarımdan (telif haklarım da dahil); bu nedenle doğabilecek maddi gelirlerimden, Yazı Dükkanı Akademisi Eğitime Destek Hareketi lehine vazgeçiyorum.

Tarih

Ad Soyad

İmza

Öyküler, yazarın ve öykünün gerçek adlarıyla Recai Oktan’ın elektronik posta adresine gönderilecek ve yarışma boyunca, her yayında kodlama ile temsil edilecektir. Gerekli kodlama işlemi Recai Oktan tarafından yapılacak; öyküler, jüri üyeleri tarafından da kod adlarıyla değerlendirilecektir.

Yarışma ve değerlendirme süreleri boyunca, öyküsüne dair isim gizliliğini ihlal edenler, yarışma dışı bırakılacaktır.

Yarışmaya katılan öyküler, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri Yayın Kurulu ve yazarlarının ortak kararıyla, sonradan kitap haline getirilebilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ
a-Yarışmaya katılmaya hak kazanan öyküler, 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren, Yazı Dükkanı Akademisi web sayfasında yayınlanacaktır. Öyküler, 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren toplu olarak da Yazı Dükkanı Facebook sayfasında yayınlanacaktır.

b-Öykü göndermek için son başvuru tarihi, 1 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir.

c- 1 Temmuz 2021’den sonra gönderilen öyküler yarışmaya dahil edilmeyecektir.

d-Erken gönderilen öykülerin, Yazı Dükkanı ve Bileşenleri sayfalarında uzun süre yayınlanma şansları olacaktır.

e-Sonuçlar 30 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak, o günün koşulları uygun olursa, ödül töreni yapılacaktır. Sonuçlar Yazı Dükkanı ve Bileşenleri’ne ait sayfalarda yayınlanacak ayrıca değerlendirmeye girenlere de özel olarak duyurulacaktır.

ÖDÜLLER
a-Birincilik ödülü, 2021 yılı Ekim ayı içerisinde olmak üzere, 4 gün 3 gece Bodrum tatilidir.

b-İkincilik ödülü, okumaya, yazmaya, film-video izlemeye, sosyal medya hareketlerine, video-fotoğraf çekmeye ve yazı-fotoğraf yollamaya uyumlu 1 adet tablettir.

c-Üçüncülük ödülü, 1 adet akıllı saattir.

d-Özel Ödül, Recai Oktan Gençleri Yazmaya Özendirme Ödülü olarak, 18-22 yaş arası yarışmacılardan en çok puan toplayana bir yıl boyunca her ay eğitim desteği olarak verilecektir.

yazidukkani.com