Yaz Bilim Okulu açılıyor

Yaz Bilim Okulu açılıyor, erken kayıtlara

avantajlı fiyatlar

Şehrin merkezi Fulya’daki Bilim Merkezi, ‘Yaz Bilim Okulu’ etkinlikleri ile bu yaz da çocuklara bilimi, sanatı ve eğlenceyi bir arada sunuyor. 6 ile 13 yaş arası çocukların katıldığı Yaz Bilim Okulu programında çocuklar hem eğleniyor, hem iyi vakit geçiriyor hem de bilimin temel ilkelerini öğreniyor. Anne – babalara büyük bir kolaylık sağlayan Yaz Bilim Okulu, iki haftalık kayıtlarda erken kayıt avantajı sunuyor.

Bilim ve sanat bir arada

Bilim Merkezi’nin eğlenceli programı sabah saat 10.00’da başlıyor ve çeşitli aktiviteler, deneylerle saat 17.00’ye kadar devam ediyor. Çocuklar gün boyu bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye ve geziye katılıyorlar.

Nanoteknoloji, Einstein ve Beyin Takımı, Sihirli Deney Odası, Tasarım, Heykel, Denizlerde Yaşam, Origami, Mısır’a Yolculuk, Uzay gibi pek çok atölye programı uzman eğitmenler tarafından düzenleniyor. İnteraktif uygulamalardan oluşan bu atölyelerde öğrenciler kendi ürünlerini ortaya çıkartarak yeteneklerini keşfetme imkanı buluyor.

Çocuklara deprem ve yangın bilinci

Bilim Merkezi, Yaz Bilim Okulu kapsamındaki Deprem-Yangın Eğitimi ile çocuklara deprem ve yangınlarda nasıl davranacaklarını küçük yaştan öğretmeyi de amaçlıyor. Eğitimlerin yanı sıra kültür ve tarih gezileri, doğa piknikleri de zengin program içeriğinde yer alıyor.

24 Haziran – 5 Temmuz ve 15 Temmuz – 26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Yaz Bilim Okulu, 2 haftalık erken kayıt döneminde indirim fırsatı sunuyor.

Çocukların ilgi alanını keşfedin

Öğrencilerin birçok farklı alanda etkinlik gösterebilmesine olanak sağlayan Yaz Bilim Okulu eğitimi sonrasında, öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmeye yardımcı olabilmek adına anne-babalara, çocuklarının ilgi ve beceri durumu ile ilgili bilgi veriliyor.

Bilim Okulu hakkında:

Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı tarafından 2004 senesinden beri yaz tatili ve sömestr dönemlerinde düzenlenmektedir. Katılımcı öğrencilere bilimi, sanatsal aktiviteler aracılığıyla sevdirmek ve bilimsel düşünceyi aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrenciler, sunulan farklı atölye seçeneklerinden kendilerinin ilgi ve becerilerine yönelik olanları keşfedebilmekte ve bilimin eğlenceli yüzünü tanıma şansı elde edebilmektedirler. Öğrenciler, birçok bilim dalı hakkında bilgilenmekle birlikte, bilimsel gelişmeleri takip etmeleri için teşvik de edilmektedirler.

Bilgi için:

Merve Çelenk

Halkla ilişkiler Sorumlusu

212 266 00 46 / [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.