Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Üniversite ve Meslek Lisesi Bursu

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı
Üniversite ve Meslek Lisesi Bursu

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul, meslek yüksekokulu, anadolu meslek, teknik ve endüstri meslek liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Bugüne kadar 6500’e yakın öğrencinin eğitimine katkıda bulunulmuştur.

YÜKSEK ÖĞRENİM BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, üniversitelerde yüksek lisans, lisans, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda (Üniversitelerin, İşletme, İşletme Mühendisliği, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Kimya Lisans, Kimya Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Veterinerlik, Su Ürünleri, Müzecilik bölümleri) okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği kapsamında tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

2022-2023 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 5 Eylül – 31 Ekim 2022

2022-2023 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 1200-TL x 9 Ay

Devamı için tıklayınız.

 

ANADOLU MESLEK, TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BURSLARI

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Anadolu Meslek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, Vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir.

2022-2023 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihi: 5 Eylül – 31 Ekim 2022

2022-2023 Öğretim Yılı Aylık Burs Ücreti: 500-TL x 9 Ay

Devamı için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 + twelve =