Yaşadığım Şehirde Türk-İslam İzleri konulu Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışması

Antalya ili Döşemealtı ilçesinde faaliyette bulunan Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Müdürlüğü, Türkiye geneli resmî/özel tüm lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik, fotoğraf aracılığıyla gençlerin çevrelerindeki kültürel miraslarımızın farkına varmalarını sağlamak amacıyla Yaşadığım Şehirde Türk-İslam İzleri konulu “Fotoğraf Yarışması” düzenlemektedir.

YARIŞMANIN KONUSU
Ecdadımızın bize bıraktığı kültürel mirasların farkına varan ve bu emanetleri sahip çıkan gençliğimiz olarak belirlenmiştir.

HEDEF KİTLESİ
Türkiye geneli resmi ve özel ortaöğretim öğrencileri (Hazırlık,9.10.11 ve 12. sınıflar)

YARIŞMA TAKVİMİ
Başlama Tarihi : 15 Mart 2019
Son Katılım Tarihi : 03 Mayıs 2019
Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi : 10 Mayıs 2019
Sonuç Bildirim ve Ödül Töreni : 20 Mayıs 2019

ÖDÜLLER
Birinci : Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi)
İkinci : Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi)
İkinci : Çeyrek Altın ve Başarı Belgesi)
Jüri Özel Ödülü : 100 Lira
Yarışma sonuçları http://antalyafenlisesi.meb.k12.tr adresinden ilan edilecektir.

KATILIM ŞARTLARI

a) Yarışmaya her fotoğrafçı siyah-beyaz veya renkli olarak 4 (dört) fotoğrafla katılabilir.

b) Yarışmaya gönderilen fotoğraflar mail yolu ile kısa kenarı 2400 piksel olacak şekilde 300 dpi çözünürlükte ve 12 sıkıştırma kalitesinde Jpeg formatında kayıtlı olarak antfenlisesi.strateji2023@gmail.com adresine gönderilecektir.

c) Gönderilen mailde, katılımcı öğrencinin adı-soyadı, okulunun adı. okulun ili, ilçesi, sınıfı, velisinin ya da danışman öğretmeninin cep telefon numarası, mail adresi (kişinin açık rızası ile) belirtilecektir. Talep edildiğinde katılımcı, öğrenci belgesini Yusuf Ziya Öner Fen Lisesine sunmak zorundadır.

ç) Gönderilen fotoğraflara isim verilmesi zorunludur. Fotoğrafların isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri ve noktalama işaretleri kullanılmamalıdır. Boşluk yerine sadece alt çizgi (_) kullanılmalıdır. Katılımcının adı + altçizgi + katılımcının soyadı + altçizgi + eser sıra no + alt çizgi + eser adı”. Örneğin; “akın_acar_l_yivliminare” Derece alan kişilerin belirlenmesi fotoğraf isimlendirmesi üzerinden yapılacağı için fotoğrafların mutlaka düzgün isimlendirilmiş olması gerekmektedir.

d) Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi gönderilen mailler ulaştığı anda geri dönüş yapacaktır. Mailin ulaşması ile ilgili sorumluluk katılımcıya aittir.

e) Yarışma tüm resmi ve özel ortaöğretim kurumlan öğrencilerine açıktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya katılan fotoğraflar 2019 yılı içinde çekilmiş olmalı ve daha önce bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır.

f) Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, ödül ve sergileme alan fotoğrafları eser sahibinin yazılı iznini alarak okulun web sayfasında yayınlayabilir ve okulda sergi açabilir.

g) Gönderilen fotoğrafların tamamı katılımcı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

h) Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, karşıtlık ayarları, kabul edilebilir oranda fotografik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

ı) Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri her türlü kazananları geri alınır.