Yarını Kodlayanlar Projesi İzmir Çocuk Hackathonu

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için bir araya geldi. “Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler sayesinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğrenecek.

Proje kapsamında vereceğimiz eğitimlerde çocuklara 4 temel değeri öğretmeyi hedefliyoruz: hayal et, tasarla, yap ve paylaş. Bu değerler, “kendin yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyoruz. Onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkanı sunuyoruz.

“Yarını Kodlayanlar” Projemizin İzmir Çocuk Hackathonu’nu 30 Ekim’de 7 – 14 yaş arasındaki çocuklarınızın katılımı ile gerçekleştireceğiz. Çocuklar, ekipler oluşturarak kendilerine verilen çeşitli sorunlara çözüm arayacaklar. Bu sırada kodlama becerilerini de geliştirecekler.

Siz de çocuğunuzun 30 Ekim’de sabah 10.00’da başlayarak 18.00’da sona erecek bu kodlama buluşmasında yer almasını istiyorsanız başvurunuz.

Not: Etkinlikle ilgili teknik bilgiler tarafınıza iletilecektir.

Yarını Kodlayanlar Projesi İzmir Çocuk Hackathonu Katılımcı Formu İçin Tıklayınız