Yarını Kodlayanlar Projesi Gönüllü Öğretmenler Arıyor!

Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığıyla “Yarını Kodlayanlar” projesinin gönüllü eğitmenlerinden biri olmak istiyorsanız 3-6 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitici eğitimlerine katılmak için hemen başvurun!

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için Yarını Kodlayanlar projesinde bir araya geldi.

“Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler ile sadece “teknoloji tüketen değil”, aynı zamanda “teknoloji üreten” bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Gönüllü eğitmenlerimizin yönetiminde Türkiye’nin 60 ilinde 7-14 yaş arasındaki çocuklara, 4 saat boyunca MIT tarafından geliştirilen “Scratch” programlama dili eğitimleri veriyoruz.

Böylece çocukların yaratıcı düşünme becerileri geliştirmelerini, algoritmaya ve kodlamaya giriş yapmalarını sağlıyoruz. Eğitimlerin ardından bir günlük “Hackathon” etkinlikleri düzenleyerek çocuklarımıza takımlar halinde aynı ortamda belli bir sürede inovatif fikirlerini kodlara dökme imkânı sunuyoruz.

Siz de teknoloji üreten bir nesil yetiştirmeye katkıda bulunmak ve gönüllü eğitmenlerimiz arasında yerinizi almak istiyorsanız eğitmen eğitimlerine başvurmak için buraya tıklayınız.

(Proje İlleri: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat, Van.)

Proje Eğitmen Eğitimi 3-6 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ: 20 Ağustos 2018

Başvuru Formuna Ulaşmak için Tıklayınız.

Kimler eğitmen olabilir?

Teknoloji konularına ilgili gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip proje illerinde yaşayan öğretmenlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 100 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin elçiliğini yapması beklenmektedir.

Sorularınız için bilisim@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.