Yaratıcı Drama Köprüsü

TERAKKİ VAKFI OKULLARI YARATICI DRAMA KÖPRÜSÜ SEMPOZYUM

Terakki Vakfı Okulları olarak amacımız; “Yaratıcı Drama Köprüsü” başlığıyla düzenleyeceğimiz seminerle beş yıldır okulumuzda yaptığımız yaratıcı drama ve eğitim için tiyatro uygulama örneklerini başta İstanbul olmak üzere İzmit, İzmir, Ankara, Bursa ve Eskişehir illerindeki ilköğretim ve okulöncesi alanında çalışan öğretmen ve öğretmen adaylarıyla paylaşmak ve eğitimde yaratıcı drama alanına katkıda bulunmaktır. Seminerde yer alacak sözlü sunum, poster sunum ve atölye çalışmalarıyla katılımcılar, deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacaklardır. Böylece drama adına yeni köprüler kurulacaktır.

Seminerin hedef kitlesi, başta İstanbul olmak üzere -özelikle de Beşiktaş İlçesi’nde- İzmit, İzmir, Ankara, Bursa ve Eskişehir illerindeki okulöncesi ve ilköğretim okullarında görev yapan sınıf ve her alandaki branş öğretmenleridir. Ayrıca yine İstanbul ili başta olmak üzere bu illerdeki üniversitelerimizin eğitim enstitülerindeki ve fakültelerindeki öğrenciler ve akademisyenler de seminerin hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Yaratıcı Drama Köprüsü Sempozyum Kayıtları 7 Ocak 2013 tarihinde başlayacaktır.

Yapılan başvuruların değerlendirmeleri Ocak ayı içerisinde yapılacaktır. Şubat ayında ise atölyelerin kesin kayıtları açıklanacaktır.

Sempozyum, Terakki Vakfı Okullarının 130+ Projesi kapsamında gerçekleştirilmektedir. 130 + Projesi, Terakki’nin 130. yılından sonra geleceğe doğru olan yolculuğunda bilim, kültür ve sanat alanlarını eğitim çerçevesi içinde değerlendiren etkinlikleri kendi çevresiyle paylaşmasını ve bu yolla çevresine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilecek olan sempozyumumuza katılım ücretsizdir.

Düzenleme Kurulu

Zehra Kasap Erkan, İlkokul Müdürü

Banu Akbaşlı, Kurumsal İletişim Şefi

Cem Çağın, Müdür Yardımcısı

Hafize Güner, Yaratıcı Drama Öğretmeni (Sempozyum Koordinatörü)

Burçak Karaboğa Güney, Yaratıcı Drama Öğretmeni

Pınar Kadıoğlu, Bilgisayar Öğretmeni

Ebru Karakaş Düzyol, Sınıf Öğretmeni – 3. Sınıflar Zümre Başkanı

Şebnem Oral, İngilizce Öğretmeni

İletişim

Hafize Güner

E-posta: [email protected]

Telefon: 0212 351 00 60 – 356

Cem Çağın

E-posta: [email protected]

Telefon: 0212 351 00 60 – 342

Faks: 0212 351 07 37

Adres: Ebulula Mardin Caddesi Öztürk Sokak No:2 34335 Levent – İstanbul

www.yaraticidramakoprusu.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin