Yaratıcı Dijital Öğrenciler için Dijital Yeterliliğe Sahip Öğretmenler

Yaratıcı Öğrenciler
Yaratıcı Dijital Öğrenciler

Öğretmenler için yeni “Yaratıcı Dijital Öğrenciler için Dijital Yeterliliğe Sahip Öğretmenler” EDURegio çevrimiçi MOOC kursu, yaşam boyu öğrenme için dijital yeterliliklerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Kurs 19 Ekim 2020’de başlıyor.

Yaratıcı Dijital Öğrenciler için Dijital Olarak Yetkin Öğretmenler MOOC, katılımcıların farklı araçları ve stratejileri keşfederek yaşam boyu öğrenmeye yönelik dijital yeterlilikleri üzerinde derinlemesine düşünmelerine ve öğretim ve öğrenim için dijital teknolojiye aşina olmalarına yardımcı olacaktır. Öğretmenler, dijital yeterlilik için Avrupa çerçeveleri hakkında bilgi edinecek ve Code Week, eTwinning veya SELFIE gibi Avrupa projeleri aracılığıyla dijital yeterliliği nasıl artıracaklarını keşfedecekler. Öğretmenler ayrıca uzaktan öğretim, dijital değerlendirme ve sınıf yönetimi için stratejileri ve araçları keşfedecekler.

Kursun genel amacı, öğretmenlerin teknolojiyi sınıfa etkili bir şekilde nasıl entegre edeceklerini öğrenmeleri ve nihayetinde öğrencilere onları yalnızca tüketici olmaktan ziyade teknolojinin yaratıcıları olma yetkisi verecek şekilde ulaştırmaktır.

Kursun içeriği İngilizce olmakla birlikte, aşağıdaki dillerdeki ulusal moderatörler daha düşük İngilizce seviyelerine sahip katılımcıları destekleyecektir: İspanyolca, Katalanca, İtalyanca, İsveççe ve Portekizce.

Modüller
Modül 1: Hayat Boyu Öğrenme için Dijital Yeterlilik – 19/10/2020 tarihinde açılıyor
Modül 2: Eğitimi Geliştirmek için Dijital Teknolojiler ve Pedagojik Yaklaşımlar I – 26/10/2020 tarihinde açılıyor
Modül 3: Eğitimi Geliştirmek için Dijital Teknolojiler ve Pedagojik Yaklaşımlar II 02/11/2020 tarihinde açılıyor
Modül 4: Dijital Çağ için Öğrencilerin Yetkinliklerini Oluşturma – 09/11/2020 tarihinde açılıyor
Modül 5: Okul Liderleri için Dijital Yeterlilik – 16/11/2020 tarihinde açılıyor

Katılım yapmak için link

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eighteen − seven =