Yaratıcı Alçı Tasarımı Yarışması

Alçıder “Yaratıcı Alçı Tasarım Yarışması” başladı!

Yarışmanın konusu “alçının en sıra dışı/yaratıcı kullanımı”dır. Yarışmacılar, kendi projelerini oluşturarak ya da Türkiye veya dünyada yapılmış sıra dışı, yaratıcı bir uygulamanın fotoğrafını göndererek yarışmaya katılabilirler.  

ALÇIDER Türkiye Alçı Üreticileri Derneği’nin tasarladığı ve Facebook üzerinden yürütülecek olan “YARATICI ALÇI TASARIMI” YARIŞMASI ile yüklediği tasarım fotoğrafı en fazla beğeni alan (like) yarışmacılar birbirinden orijinal hediyeleri kazanma fırsatı yakalayacaklar. 

En çok beğeni alan ilk 50 fotoğraf, konusunda uzmanlardan oluşan bir jüri  tarafından değerlendirmeye alınacak ve sonrasında   dereceye giren ilk üç fotoğraf belirlenecektir.   

Ayrıca ilk üç kazanan açıklandıktan sonra, en fazla beğeni alan ilk 47 görsel, halk oylamasına tabi tutulacak. Halk oylaması sonucunda en çok beğeni alan katılımcı Dernek Özel Ödülü’nü kazanacaktır.

Yarışmada birinci olabilmek için gönderdikleri tasarımları arkadaşlarına öneren (suggest) katılımcıların kazanma şansı daha yüksek olacaktır.

KATILIM KOŞULLARI

Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Alçıder “Yaratıcı Alçı Tasarımı” Yarışması, Alçıder tarafından www.facebook.com/alcider adresli internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir.
Yarışmaya başvurular 27 Nisan 2011 tarihinde başlayacak, 1 Eylül 2011 tarihinde sona erecektir.
Yarışmaya katılacak kişilerin T.C. vatandaşı olmaları gerekmektedir.
18 yaşından küçük olanların bu yarışmaya katılabilmek için ebeveynlerinden yazılı izin almış olmaları gerekmektedir. Alçıder, 18 yaşından küçüklerin yarışmaya velileri veya vasilerinden izin almaksızın bilgi sunmaları ve/veya katılmalarından sorumlu tutulamaz.
Yarışma Alçıder çalışanları, danışmanları ve onların birinci dereceden akrabaları dışında amatör ve profesyonel herkese açıktır.
Yarışmacılar bir veya birden fazla renkli ya da siyah-beyaz tasarım görseli ile yarışmaya katılabilirler. Ancak, aynı kişi tarafından gönderilmiş birden fazla tasarım görselinin ilk 50’ye girmesi durumunda yalnızca tek bir tasarım görseline (en çok beğeni alan görsele) ödül verilecektir.
Yarışmaya katılmak için apps.facebook.com/alcider uygulamasının bilgi erişim talebini kabul etmek zorunludur.
apps.facebook.com/alcider adresindeki Facebook yarışma sayfasına eklenen tasarım fotoğrafları en geç 24 saat içinde sayfa yöneticisi tarafından kontrol edilecek ve eğer yarışma şartlarına uygun ise onaylanarak yarışmaya kabul edilecektir. Alçıder içeriği uygun olmadığı tespit edilen içerikleri yayınlamama hakkına sahiptir. Alçıder ahlak ve adaba aykırı şekilde veya suç teşkil eden içerikleri giren kullanıcıların o güne kadar paylaştığı yarışma verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkını saklı tutar.
Yarışma oylaması sonucunda bir üye aynı anda iki ödülü birden kazanamaz.
Yarışmacılar, tasarım görsellerini e-posta ya da yarışmanın etkinlik sayfası aracılığı ile Alçıder’e göndererek yarışmaya katılamazlar. Yalnızca, yarışma ile ilişkili Facebook Uygulaması (yarışma sayfası) üzerinden tasarım görsellerini paylaşabilirler.
Alçıder verilecek ödülleri ve/veya yarışma içeriklerini, yarışma sürecinde dilediği zamanda ve önceden bildirmeksizin değiştirme hakkını sahip tutar.
Yarışmayı kazanan 4 tasarım fotoğrafının sahibi ile Facebook’ta kayıtlı e-posta adresi üzerinden veya direkt mesaj ile iletişime geçilir ve ödülleri kendilerine iletilir.
Ödüller düzenlenecek ödül töreniyle sahiplerine verilecektir.
Ödül Töreni: Kasım 2011 (Kesin tarihvesayfalarından duyurulacaktır).
Alçıder; kampanya boyunca, yarışma sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilgisayar teknolojilerini kullanarak hile yapıldığını ya da haksız yollardan kayıt ve/veya beğeni adedi oluşturulduğunu tespit etmesi durumunda, ilgili yarışmacının o güne kadar paylaştığı yarışma verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkını saklı tutar.
Kazanılan ödül başkasına devredilemez.