Yapay Zeka Yarışması

Bu sene ilkini düzenlediğimiz uluslararası May I Challenge yarışması; katılımcıların bizim yazdığımız oyun için geliştirdikleri yapay zekaları birbirleriyle karşılaştırmayı amaçlıyor.

Geliştirdiğimiz oyun temel olarak sıra tabanlı bir strateji oyunudur. C/C++/Python/Java dillerinde yazılabilen yapay zekalar sistemimize kayıt olduktan sonra, giriş yaparak yüklenebilecek. Kullanıcıların geliştirdikleri yapay zekalar belirli aralıklarla diğer oyuncularınkilerle karşı karşıya getirilecek. İkili ve karşılıklı olan bu mücadeleler görsel olarak kaydedilecek. Kullanıcılar, sonrasında kendilerininki de dahil olmak üzere yapılan tüm maçları istedikleri zaman izleme şansına da sahip olabilecek. Kullanıcılar, her karşılaşma sonunda maçlarının sonucuna göre belirli bir puan kazanacak. Yapılan karşılaşmalar ve kullanıcıların kazandıkları bu puanlar, sürekli güncellenen bir tablodan takip edilebilecek. Siz de kendinize güveniyorsanız, diğerleri sizinle karşılaşmak için bekliyor. Siz de hemen bir yapay zeka geliştirin ve bu heyecana bizimle birlikte katılın..

İlk bir hafta sisteme kodlarınızı yükleyebileceksiniz fakat hiç maç yaptırılmayacak. Daha sonraki haftalarda kod yükleyenler arasında düzenli olarak maç yapılacak ve puan tablosu oluşturulacak.

Şimdi başlamak için yapmanız gereken tek şey kayıt olup “Oyun” sayfasında yazan kurallara göre yapay zekanızı yazmak. Daha sonra profil sayfanızdan bu kodu yükleyerek yarışmaya katılabilirsiniz.

Yarışmanın birincisine 1000 TL değerinde hediyeler verilecektir.