Yapay Zeka Öğretmen Eğitimi

Yapay Zeka
Yapay Zeka Öğretmen Eğitimi

Türkiye’nin eğitimde ilk yapay zekâ projesi hayata geçiyor.

Dünya genelinde gelişen eğitim teknolojiler için önem arz eden “Yapay Zekâ” Türkiye’nin eğitimde öncü derneği Genç STEM ve Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi desteğiyle Şanlıurfa’da pilot çalışmalar gerçekleştirecektir.

MEB YEĞİTEK, Genç STEM derneği, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Harran Üniversitesi başta olmak üzere diğer ulusal ve uluslararası kuruşların desteğiyle yapay zekâ çalışmalarının pilot uygulamaları geliştirilecek.

“Artificial Intelligence Education for Children” başlıklı AB projesinde öğretmenlerin okullarda kullanabileceği yapay zekâ etkinlikleri ve deneysel çalışmalara yer verilecek, pilot eğitimlerimiz sonrasında online test platformu kurulacaktır.

– Proje kapsamında verilen bir eğitimdir ve sadece öğretmenlere yöneliktir.
– Eğitim sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı (YEĞİTEK) imzalı katılım belgeleri verilecektir
– Eğitim için ön başvurular alınmakta olup 30 kişi pilot eğitime seçilecektir.
– Şanlıurfa dışından katılım kabul edilmektedir, konaklama vb. masraflar kişilere aittir..
– Eğitimler okul saatleri dışında 40 saat/ 1 hafta şeklinde verilecek ve yakın zamanda seçilen katılımcılara mail üzerinden bilgi verilecektir.
– Eğitim programına seçilecek katılımcıların özgeçmişi önem taşımaktadır, katılımcıların eğitim sonrasında okullarda yapay zeka etkinliklerini uygulayıp etkinlikleri urfastem@gmail.com adresine görselleri ile rapor etmeleri istenmektedir.

Bu projenin ilk pilot çalışması “Yapay Zeka Öğretmen Eğitimi” için lütfen kayıt olunuz:

https://forms.gle/ZGUUb4XDk5w1LVPU9

Dersin ilk sorusu acaba müzik ile yapay zeka deneyi yapılabilir mi? ya da ses üzerinden test yapabilir miyiz?

Bu çalışma tabi her zamanki gibi bir ekip işi, bu çalışmada önemli destekleri olan son 2 aydır program için canla başla çalışan görünmez gönül insanları Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü #UrfaMEMArge ekibine, Urfastem merkezine ve Genç Stem Derneği üyelerine, Harran Üniversitesi Eğitim fakültesine teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here