Yapay Zekâ Çağında Eğitim Konferansı

İSTEK Okulları tarafından Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda “Yapay Zekâ Çağında Eğitim” konferansı düzenlenecek.

Konferansa, geleceğin dünyasına öğrenci yetiştirmenin heyecanını yüreğinde hisseden tüm eğitimciler katılabilir. Her branştan ilk ve orta öğretim öğretmenleri, okul yöneticileri ve akademisyenler web sitesi üzerinden kayıt yaptırarak konferansta izleyici olarak yer alabilir. Konuşmacıların uzmanlık alanları açısından özellikle Matematik, Fen Bilimleri, BÖTE ve PDR branşlarındaki öğretmenlerin konferanstan büyük yarar sağlayacağı düşünülmektedir.

Yaklaşık 1000 ilköğretim ve ortaöğretim eğitimcisinin dinleyici olarak katılması beklenen konferansın amacı, yapay zekâ çağında yaşamını sürdürecek ve iş yaşamına atılacak nesillere eğitim veren öğretmenlere ve eğitim yöneticilerine esinleyici fikirler sunmak.

Fizikçi, matematikçi ve teknolog olan Wolfram Research Europe’un CEO’su ve Kurucu Ortağı Conrad Wolfram’ın ana konuşmacı olacağı konferansta Türkiye’nin ilk füturist kadın konuşmacısı ve yazar Ufuk Tarhan, IBM Türkiye Strateji Lideri Nicholas Anderson ve “50 Soruda Yapay Zeka” kitabının yazarı Prof. Dr Cem Say ufuk açıcı sunumlarıyla bizimle buluşacaklar.

Teknoloji editörü Ahmet Can’ın moderatörlüğünde yapılacak olan panelde ise Umut Şatır Gürbüz, Ceyhun Burak Akgül, Dr. Ayşen Köse, Aşkın Karakaş “Yapay Zeka Çağında Teknik Beceriler mi Yoksa Sosyal Beceriler mi?” konusu üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirecekler.

İSTEK Okulları’nın evsahipliğinde gerçekleşecek Yapay Zeka Konferansı ve gün içerisinde sunulacak öğle yemeği ücretsizdir.

11 Mayıs 2019 Cumartesi
Konferansa kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için: http://egitimkonferansi.istek.k12.tr