Yamanlar Dünya Matematik Olimpiyatları Başarısı

TÜBİTAK tarafından belirlenen Matematik Milli Takımında yer alan İzmir Yamanlar Koleji öğrencileri Osman Akar ve Emre Girgin, 54. Dünya Matematik Olimpiyatları’nda iki gümüş madalya kazandı. 54. Dünya Matematik Olimpiyatları, 105 ülkenin katılımı ile 21-28 Temmuz tarihleri arasında Kolombiya’nın Santa Marta şehrinde yapıldı. Yamanlar Koleji öğrencileri Osman Akar ve Emre Girgin de iki gümüş madalya kazandı.

54. Dünya Matematik Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Yamanlar Koleji öğrencileri, “Tatilimizden, gecemizden, eğlencemizden fedakarlık yaptık. Öğretmenlerimizin verdiği çalışma programlarına uyarak madalyaya ulaştık. Gelecek yıl ülkemize altın madalya kazandırmak istiyoruz” dediler. Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap, “Uluslararası bilim olimpiyatlarında ülkemizin kazandığı 397 madalyanın 209’unu ülkemize kazandıran okulumuz, bilim alanında Türkiye’yi dünyada büyük bir başarıyla temsil etmektedir. Bu yıl milli takımlar düzeyinde yapılan uluslararası bilim olimpiyatlarında çeşitli dallarda ülkemize toplam 8 madalya ile en çok madalya getiren okul olduk. Türkiye için dünya ile yarışıyoruz” dedi

1 Yorum

 1. The first round of the International Tournament “Mathematics without Borders” – Autumn 2013 is over.
  3,811 students from 10 countries (Armenia, Afghanistan, Belarus, Bulgaria, Kazakhstan, Mexico, Moldova, Russia, Turkey, and Uzbekistan), located on three continents (Europe, Asia and America) took part in the contest.
  http://www.mathematicalmail.com
  Medals for the winners and certificates for all participants were sent by mail.
  Your photos from the award ceremony are welcome.
  If students and their parents do not object, we will post pictures on the website.

  We started preparing for the second round of the tournament.
  We will rely on your suggestions of problems.
  Please fill in the form with your proposed problems for the second round of the tournament, click here.

  Thank you for your interest!
  Thank you for your cooperation!
  Congratulations to the winners!
  Alia Iskakova
  Lyubomir Lyubenov

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin