Yalıçapkını Kısa Film Festivali 2013

YALI ÇAPKINI KISA FİLM FESTİVALİ ŞARTNAMESİ

 

1. Kurmaca, Deneysel, Animasyon ve Belgesel dallarında yapılacak yarışmaya tüm video biçimlerinde, DVD formatında katılabilirsiniz. Festivale katılım için herhangi bir ücret ödenmeyecektir. Gönderilecek filmlerin

3. Yarışmada filmlerin süre sınırlaması yoktur. gönderi ücretleri katılımcılar tarafından ödenecektir. Katılımcılar arzu ettikleri takdirde filmlerini link ve şifre göndermek suretiyle internet üzerinden yarışmaya dahil olabilirler.

2. Yarışma sadece uluslararası kategoride yapılacaktır.

4. Yarışmaya katılacak filmler “PAL” sistemi ile kaydedilmiş olmalıdır.

5. Yarışmaya, 2010 ve sonrası çekilen filmler katılabilir.

6. Yarışmaya gönderdiğiniz filmleri ticari amaçlı kullanılmayacaktır ancak gösterimler yapılacaktır. Yarışmaya katılanlar, filmlerinin festival organizatörleri tarafından ticari olmayan tüm kullanımlar için izin verdiğini kabul etmiş sayılır.

7. Ön seçici kurul ve jürinin yargısı kesindir.

8. Ön elemeyi geçen filmler, festival kapsamında gösterilecektir. Filmlere gösterim ücreti ödenmeyecektir.

9. Festivale katılmak için son başvuru tarihi 25 Kasım 2013’dir. Katılımcıların en geç bu tarihe kadar Yalı Çapkını Kısa Film Festivali adresine; (Haydar Aliyev Caddesi No: 63 K.8 D.22 Manavkuyu İzmir – Türkiye (İletişim: 0232 348 48 98))

10. Eksiksiz doldurulmuş imzalı başvuru formu, Filmin 2 adet DVD’ye yazılmış kopyası (*.Avi olması tercihen), Festival kataloğu için filmle ilgili 2 adet fotoğraf ayrıca yönetmenin fotoğrafı (jpg formatında, en az 1920×1080 piksel boyutunda olması tercih edilir), Başvuru formunda doldurulan tüm bilgileri içeren CD (Word dosyası olarak) ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

11. Katılan filmler festival sonrası iade edilmez.

12. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Filmde kullanılan müzik, dekor, resim, fotoğraf v.b tüm görsel ve işitsel öğelerin teliflerini yönetmen ya da yapımcı almış olması gerekir.

13. Film gösterim programı 29 Kasım 2013’ten itibaren ilan edilecektir. İlaveten katılımcılara elektronik posta ile bilgilendirme yapılacaktır. 3 Aralık 2013 tarihinde yarışma finalistleri açıklanacaktır. Festival tarihleri 13-14-15 Aralık 2013’tür. Yarışma sonuçları internet sitemizden ilan edilecektir. asitem.org.tr

14. Festival düzenlemesi ile ilgili yapılacak değişiklikler internet sitesinden ilan edilecektir.

15. Yarışmaya katılım koşulları, bu madde dahil olmak üzere on beş (15) maddeden oluşmaktadır.

Yalıçapkını Kısa Film Festivali 2013

İLETİŞİM
A: Haydar Aliyev Caddesi No:63 K:8 D:22 Manavkuyu İzmir – Türkiye
T: +90 232 348 48 98
E: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin